Zavřít reklamu

Schránka je jakási paměť, do které se ukládají veškerá data, která (nejen) na iPhonu zkopírujete, ať už se jedná o text, fotku, dokument, složku, archiv nebo cokoliv jiného. Problém byl donedávna na jablečných telefonech v tom, že aplikace mohly bez omezení ke schránce přistupovat, tudíž mohly pracovat se zkopírovanými daty, což z hlediska ochrany soukromí není úplně ideální. Proto se v iOS 16 rozhodl Apple přijít s řešením – pokud aplikace bude chtít sama přistupovat ke schránce, tak to uživatel musí prvně potvrdit a v opačném případě jí přístup nebude udělen. V dalších minoritních aktualizacích pak došlo k mírným úpravám této novinky.

Jak na iPhone nastavit, které aplikace budou moci přistupovat ke schránce

Nedávno však Apple vydal nový operační systém iOS 16.1, ve kterém došlo k jedné zásadnější změně. Kromě toho, že se vám i nadále v aplikacích mohou zobrazovat žádosti o přístup ke schránce, tak si nově uživatelé mohou nastavit buď kompletní povolení přístupu ke schránce, anebo kompletní zákaz. To se hodí tehdy, pokud už nechcete, aby se vás aplikace na přístup ke schránce opakovaně ptala. Pokud byste chtěli tuto možnost nastavit, stačí postupovat následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte seznam nainstalovaných aplikací.
  • V tomto seznamu si najděte aplikaci, u které chcete předvolbu změnit, a otevřete ji.
  • Zde následně otevřete sekci s názvem Vkládání z jiných aplikací.
  • Nakonec už jen stačí zvolit jednu ze tří možností, které se zobrazí.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu nastavit, které aplikace budou moci přistupovat ke schránce. Znovu opakuji, že je tato možnost k dispozici jen v iOS 16.1 a novějším. Zároveň je důležité zmínit, že pro zobrazení řádku Vkládání z jiných aplikací vás konkrétní aplikace musí alespoň jednou požádat o přístup ke schránce, v opačném případě se tato předvolba nezobrazí. Pokud zvolíte Zeptat se, aplikace se na přístup bude i nadále ptát, jestliže nastavíte Zakázat, tak aplikace nebude moci přistupovat ke schránce vůbec, a v případě zvolení Povolit bude aplikace schopna ke schránce přistupovat neomezeně.

Související články

Dnes nejčtenější

.