Zavřít reklamu

Součástí iOS je nativní aplikace Počasí, která se v posledních letech dočkala opravdu výrazných změn. Zatímco ještě před několika lety byla prakticky nepoužitelná a jablíčkáři museli stahovat aplikace na počasí od třetích stran, tak nyní už je tomu přesně naopak. Dá se říct, že velkých přepracování jsme se dočkali v posledních třech letech, a to s vydáním každé nové majoritní verze iOS. Doposud však v rámci nativního Počasí nebylo možné zobrazit podrobné grafy a informace o počasí, takže milovníci podobných dat měli jednoduše smůlu a stále museli stahovat jiné aplikace. To se však nyní konečně v rámci iOS 16 mění.

Jak v iOS 16 zobrazit podrobné grafy a informace o počasí

Po prvním spuštění se nativní aplikace Počasí v rámci iOS 16 může zdát prakticky úplně stejná, jako v loňském iOS 15. Na první pohled je to pravda, je však nutné zmínit, že přibyla zbrusu nová sekce, ve které se nachází velmi podrobné grafy a informace o počasí. Pro zobrazení všech těchto dat stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte na konkrétní místo, u kterého chcete detailní data zobrazit.
  • Následně pak klepněte na dlaždici s hodinovou nebo 10denní předpovědí.
  • Tímto už se vám zobrazí nové rozhraní se všemi dostupnými grafy a informacemi.
  • Mezi jednotlivými typy informací se pak můžete přepínat klepnutím na šipku s ikonou napravo.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu v Počasí z nového iOS 16 zobrazit podrobné grafy a informace o počasí. Těchto dat je k dispozici opravdu mnoho, konkrétně se jedná o sekce s daty o teplotě, UV indexu, větru, dešti, pocitové teplotě, vlhkosti, dohlednosti a tlaku. Všechny tyto informace si můžete navíc zobrazit nejen v klasických městech, ale také v těch nejmenších vesnicích Česka, což je opět velmi příjemná změna. V horní části tohoto rozhraní pak ještě najdete malý kalendář, ve kterém se můžete přepnout až na 10 dní dopředu a zobrazit si naprosto stejná podrobná data. Pokud jste tedy před nějakou dobou Počasí zavrhli, tak mu rozhodně v iOS 16 dejte druhou šanci.

počasí ios 16 grafy informace

Související články

Dnes nejčtenější

.