Zavřít reklamu

V novém iOS 16 jsme se dočkali hned několika velkých novinek, mezi tu největší však bezesporu patří přepracovaná zamknutá obrazovka. Tu si uživatelé mohou konečně lépe přizpůsobit, a to mimo jiné také přidáním widgetů. Zamknutých obrazovek je pak možné vytvořit hned několik s tím, že se mezi nimi následně můžete přepínat, a to buď ručně, anebo automaticky s každým režimem soustředění. Aby to však bylo úplně kompletní, tak kromě propojení zamknuté obrazovky s režimem soustředění můžete stejně propojit také ciferník na vašich Apple Watch, který se tak bude podle situace automaticky měnit.

Jak v iOS 16 propojit ciferník Apple Watch s režimem soustředění

Doposud uživatelé mohli ciferník na Apple Watch automaticky měnit pouze skrze aplikaci Zkratky, což už je tedy s příchodem iOS 16 a potažmo watchOS 9 minulostí. Pokud byste si chtěli ciferník z jablečných hodinek s režimem soustředění propojit, tak se nejedná o nic složitého. Vše najdete pěkně pohromadě následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kousek níže a rozklikněte sekci Soustředění.
  • Následně si v seznamu otevřete ten režim, se kterým chcete pracovat.
  • Dále se na další obrazovce přesuňte o kus níže, a to ke kategorii Přizpůsobení obrazovek.
  • Zde už jen stačí klepnout na Vybrat pod ikonou Apple Watch.
  • Tímto se zobrazí rozhraní, ve kterém už jen ciferník klepnutím vyberte.
  • Nakonec nezapomeňte klepnout vpravo nahoře na tlačítko Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 propojit ciferník s režimem soustředění. Jakmile tedy příště jakýmkoliv způsobem aktivujete režim soustředění, tak dojde k automatické změně ciferníku podle toho, který jste si vybrali. Ve výše uvedené sekci pak samozřejmě můžete také nastavit propojení domovské obrazovky a zamknuté obrazovky s konkrétním režimem, takže se po jeho aktivaci může změnit naprosto všechno z těchto tří jmenovaných.

Související články

Dnes nejčtenější

.