Zavřít reklamu

Již tento pátek zamíří na pulty obchodů nové Apple Watch Ultra a jelikož je Apple jako již tradičně rozpůjčoval ještě před startem prodejů celé řadě zahraničních youtuberů a médií, můžeme si o nich udělat s předstihem velmi solidní obrázek. Jaké tedy Ultry jsou? 

Recenzentka Victoria Song z The Verge je z nových Apple Watch Ultra mile překvapena. Dle jejích slov jsou sice dost velké, poměrně robustní, relativně těžké a celkově vytvořeny s důrazem na funkce, které průměrný člověk jen stěží využije v běžném životě, přesto si však zaslouží uživatleskou pozornost díky své skvělé výdrži baterie, která se pohybuje i nad Applem deklarovanými 36 hodinami či funkčností díky watchOS 9 a celé řadě senzorů. Ačkoliv nejdou dle recenzenty Apple Watch Ultra stále srovnat s hodinkami typu Garmin, Polar či Coros, které jsou určené taktéž pro extrémní sportovce, na víkendové túry, pro středně pokročilé sportovce či obecně lidi, kteří chtějí sportovat +- standardním způsobem jsou naprosto ideální. 

Velmi dobře si hodinky vedly z hlediska výdrže i u Nilaye Patela taktéž z The Verge. Tomu se při běžném využívání pro zobrazování notifikací, přijímání hovorů a tak podobně podařilo dostat na parádních 56 hodin a to bez blížícího se ultrarežimu nízké spotřeby. Pokud tedy vnímáte Apple Watch vyloženě jako domácího pomocníka, který vám sem tam změří něco venku, pak si vás Apple Watch Ultra získají díky své výdrži. 

S hodinkami je velmi spokojený i Lexy Savvides z CNETu. Ten je přesvědčen o tom, že oproti ocelovým Apple Watch 8 jsou daleko smysluplnější, jelikož jsou na tom cenově velmi podobně, avšak Ultry nabízí za tuto cenu daleko víc – ať už z hlediska výdrže baterie, přesnější GPS nebo třeba bočního tlačítka s možností nakonfigurování. Navrch pak mají Ultry díky svým zdravotním senzorům v čele se EKG, ale třeba i podporou LTE nebo vynikající propojitelností s iPhonem. Zkrátka a dobře, nejedná se o hodinky typu Garmin, přesto však mají leccos do sebe. 

Chválou na Ultry nešetří ani Sofia Pitt z CNBC, které se velmi zalíbila nejen výdrž hodinek, ale i kvalita a hlasitost jejich reproduktorů. Ty jsou dle jejích slov o 40 % hlasitější než je tomu v případě Apple Watch 8, díky čemuž lze Apple Watch Ultra daleko lépe využít třeba pro příjem hovorů a tak podobně. Velmi kvalitní mikrofonní systém vám pak zase zajistí to, že vás protistrana bez problému uslyší, což je zaručeně fajn. 

Psané recenze zakončíme postřehy Garetha Beavise z TechRadaru, který se ve svém textu rozplýval nad možnostmi nového bočního tlačítka. To je dle jeho slov naprosto geniální, jelikož konečně umožňuje ovládat Apple Watch výrazně jednodušším stylem. Namísto dotykového ovládání je totiž k dispozici ovládání fyzické, byť naprogramovatelné funkce jsou zatím poměrně omezený a je třeba, aby s nimi Apple do budoucna něco udělal. Jakmile se však omezenost vymýtí zpřístupněním nových funkcí, což je pravděpodobně jen otázkou času, stanou se nové Ultry z hlediska ovladatelnosti naprosto perfektními. 

Podívejte se i na videorecenze

Dnes nejčtenější

.