Zavřít reklamu

Čistící hadřík od Applu za 590 korun. Takhle zní věta, kterou rozesmějete snad každého, kdo se nepohybuje v jablečném světě. Co si budeme nalhávat, především kvůli své ceně je tento čistící hadřík opravdu velmi kontroverzní a zcela upřímně jsem hodně váhal nad tím, zdali bych měl podobný článek vůbec psát, a to především kvůli komentářů pod tímto článkem, které s největší pravděpodobností budou opravdu velmi peprné. Po osobní zkušenosti jsem se ale přece jenom rozhodl, že se na 5 věcí, které byste o čistícím hadříku od Applu měli vědět, společně podíváme.

Dva v jednom

Hned na začátek si můžeme říci, že zakoupením čistícího hadříku od Applu ve skutečnosti získáte hadříky dva. Ve skutečnosti je totiž čistící hadřík od Applu zhotoven ze dvou kusů, které jsou k sobě přilepeny. Povrch hadříku uvnitř, po rozlepení těchto dvou vrstev, je oproti vnějšímu povrchu odlišný a je o něco více „chlupatý“ – to jen čistě pro zajímavost. Pokud se vám tedy zdá jeden hadřík za 590 korun drahý, tak svůj případný nákup můžete u přítelkyně či kohokoliv jiného obhájit tím, že jste vlastně koupili dva hadříky, kdy váš jeden vyšel 295 korun.

ifixit_apple_hadrik_rozdeleny
Zdroj: iFixit.com

Opravdu kvalitní materiál

Pokud se podíváte na detail čistícího hadříku od Applu přímo na Online Store, tak zjistíte, že je zde definován jakožto měkký čisticí hadřík z neabrazivního materiálu, kterým bezpečně a účinně očistíte jakýkoli displej Apple včetně skla s nanotexturou. Mnoho jedinců po představení tohoto čistícího hadříku uvedlo, že se v ničem neliší od klasické mikro-vláknové utěrky. Opak je však pravdou, jelikož rozlišnosti jsou rozhodně znát, a to jak na první pohled a omak, tak hlavně pod mikroskopem, kde si lze okamžitě všimnout prémiové kvality. Vlákna jsou zde navzájem propletena zvláštním způsobem, což zajišťuje lepší čistící vlastnosti. Na omak jinak čistící Apple hadřík připomíná Alcantaru, byť se samozřejmě jedná o jiný materiál.

mikrovlakno-vs-apple-hadrik
Zdroj: iFixit.com

 logo ve spodním rohu

Logo  najdete prostě a jednoduše na prakticky všem, co kalifornský gigant vyrábí. Samozřejmostí je umístění loga na zádech zařízení od Applu, nutno však zmínit, že si jablečná společnost nemohla odpustit umístění svého loga i na samotný čistící hadřík. Zde se konkrétně logo  nachází v dolním rohu hadříku. Svým způsobem se jedná o určité poznávací znamení, jelikož už se samozřejmě na čínských tržištích objevily různé kopie, které sice vyjdou levněji, rozhodně ale nejsou stejně kvalitní jako originální hadřík. Ve skutečnosti můžete zakoupením těchto neoriginálních hadříků displej spíše poničit.

Čistící hadřík Apple

Určen pro všechny displeje

Hadřík od Applu byl představen společně s profesionálním monitorem Display Pro XDR. Nutno zmínit, že po představení byl několik dlouhých týdnů vyprodaný, jelikož jej lidé skupovali v obrovském množství. Mohla za to především ta kontroverze, díky které se z čistícího hadříku od Applu stalo tzv. meme a mnozí majitelé vlastnictví brali jakožto tzv. „flex“. I přesto, že jablečný hadřík dokáže perfektně vyčistit sklo s nano-texturou, tak jej můžete bez problémů využít také pro očištění prakticky jakéhokoliv jiného displeje. Kompatibilita je zaručena s opravdu všemi jablečnými, ale i nejablečnými produkty. Pouze je samozřejmě nutné se přesvědčit o tom, že je hadřík čistý.

Nezavrhujte jej!

Z čistícího Apple hadříku tedy měla většina lidí především legraci. Možná jsem svým způsobem divný, ale zcela upřímně mi na hadříku poté, co jsem jej viděl poprvé, nepřišlo nic zvláštního – ani cena. Na vyšší ceny u Applu jsme jednoduše zvyklí, primárně je ale nutné se pozastavit nad tím, pro koho je tento hadřík určený. Využívat jej budou především profesionálové, kteří si koupí třeba Pro Display XDR s nano-texturou za 165 tisíc korun. Člověk, který si koupí tak drahý monitor, nějakých 590 korun za hadřík jednoduše neřeší. Ba naopak je relativně důležité takový hadřík koupit, jelikož máte jistotu toho, že si svůj monitor za bezmála dvěstě tisíc nepoškodíte a dopřejete mu maximální péči, kterou potřebuje. Výrobní cena hadříku je zcela jistě několikanásobně nižší než cena, za kterou ji Apple prodává, takhle to je ale u všeho. Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že se displeje jablečných zařízení s Apple hadříkem čistí velice jednoduše a rychle – zatím jsem podobný hadřík nikdy v ruce nedržel.

Čistící hadřík Apple koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.