Zavřít reklamu

Vlastníte-li některou z novějších Apple TV, možná jste se začali v posledních několika měsících potýkat s problémy se zvukem Dolby Atmos. Právě na ty si totiž v poslední době stěžuje čím dál tím více jablíčkářů a to i na oficiálních fórech společnosti Apple. Ta však mlčí a s opravou ne a ne přijít. 

Problémy s Dolby Atmos při používání externích reproduktorů k televizi se projevují ve své podstatě naprosto jednoduše. Buď zvuk nejede vůbec, nebo se seká či není vůbec synchronizovaný s obrazem na televizi. Ve všech případech se tedy jedná o problém, který brání běžnému sledování televize, což uživatele nutí Dolby Atmos deaktivovat. Jinou možnost totiž bohužel nemají – alternativní oprava, která by alespoň na krátko přinesla zlepšení, totiž dle všeho neexistuje. 

Přestože je problém dlouhodobý a projevuje se jak u nativní aplikace TV, tak třeba u Netflixu, Apple se k jeho řešení zatím nemá a dokonce se ani nevyjadřuje ve vláknech na webu podpory. Problém je mu nicméně nahlašován ve velkém, takže je pravděpodobné že jej dříve či později zkrátka řešit musí. A co vy, potýkáte se u Apple TV s něčím podobným? 

Související články

Dnes nejčtenější

.