Zavřít reklamu

LG si pro majitele svých smart TV s podporou aplikace Apple TV připravilo další důvod k radosti. Ústy svého tiskového mluvčího totiž dnes v noci oznámilo, že bude jablečná aplikace na sledování obsahu podporovat dokonce i prostorový zvuk Dolby Atmos. Obsah z ní si tak uživatelé vychutnají naplno. 

Začátkem tohoto týdne oznámilo LG, že začíná pozvolna rozšiřovat na své vybrané smart televize z roku 2019 nový update jejich operačního systému webOS, který přinese mimo jiné i podporu aplikace Apple TV. Tu LG slíbilo už na začátku roku na veletrhu CES, avšak přesný termín byl od té doby zahalen tajemstvími stejně jako podpora výše zmíněného Dolby Atmos. To sice podporuje klasická Apple TV (konkrétně model 4K) už od tvOS 12, to však rozhodně nezaručovalo podobnou devízu i stejnojmenné aplikaci. Mluvčí LG nicméně potvrdil, že LG skutečně podporu Dolby Atmos u Apple TV nabídne a přidá ji i k AirPlay 2. Přesný termín jsme se však bohužel nedozvěděli ani tentokrát, jelikož jej LG odbylo klasickým “později v tomto roce”. 

S trochou nadsázky by se dalo říci, že je LG společností jablíčkářům zaslíbenou. Jako zatím jediná se je totiž rozhodla potěšit podporou aplikace Apple TV nejen u nejnovějších modelů, ale i u některých modelů z roku 2019 a dokonce i 2018. Naprostá většina výrobců přitom Apple TV podporuje jen u modelů nejnovějších, přičemž ani to není mnohdy pravidlem. Náklonnost LG Applu se nicméně dala vzhledem k jejich dlouholeté spolupráci na poli externích displejů pro Macy a displejů pro IPhony víceméně očekávat. Snad si tedy LG pospíší s nasazením Dolby Atmos stejně jako s nasazením Apple TV.

Související články

Dnes nejčtenější

.