Zavřít reklamu

Je to několik týdnů nazpátek, co Apple prostřednictvím tiskové zprávy oznámil velké vylepšení Apple Music. Pokud patříte mezi předplatitele, tak jste se mohli těšit na možnost přehrávání všech skladeb v lepší a bezztrátové kvalitě. Nechybělo ani oznámení podpory pro prostorový zvuk či Dolby Atmos. Máte-li Apple Music předplacené, tak pro vás máme skvělou zprávu – Apple totiž zpřístupnil možnost pro aktivaci prostorového zvuku Dolby Atmos. Jestliže vás tato možnost zaujala a chtěli byste zjistit, co musíte udělat pro aktivaci, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone v Apple Music aktivovat přehrávání audia v Dolby Atmos

Abyste mohli přehrávání audia v Dolby Atmos aktivovat, tak je nutné, abyste měli nainstalovaný iOS či iPadOS 14.6 a novější. Zároveň je samozřejmě nutné si předplácet Apple Music (klidně v balíčku Apple One), jinak se vám možnost pro nastavení Dolby Atmos nezobrazí. Poté už jen stačí postupovat takto:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu či iPadu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku Hudba.
  • Zde pak sjeťe o kus níže, až ke kategorii Zvuk.
  • V rámci této kategorie rozklikněte kolonku Dolby Atmos.
  • Pak už jen stačí, abyste si vybrali jednu z dostupných možností, viz níže.

Pokud si v sekci Dolby Atmos nastavíte Automaticky, tak se bude hudba v Dolby Atmos přehrávat pokaždé, když bude připojeno výstupní zařízení, které tento formát podporuje – například sluchátka AirPods (Pro) a Beats, popřípadě také reproduktory novějších zařízení od Applu. Zvolíte-li možnost Vždy zapnuto, tak se bude Dolby Atmos přehrávat neustále, a to i v případě, že nebude připojeno zařízení, které tento formát podporuje. Jestliže vám Dolby Atmos nevyhovuje, stačí zvolit Vypnuto. Kromě toho si ještě o sekci nazpátek v kategorii Stahování můžete nastavit, aby se skladby stahovaly v Dolby Atmos – stačí aktivovat Stahovat v Dolby Atmos. To, zdali skladba Dolby Atmos podporuje, poznáte podle ikony, která na jejím „profilu“ zobrazí.

Související články

Dnes nejčtenější