Zavřít reklamu

Přestože zraky mnoha jablíčkářů směřují “teprve” k letošní generaci iPhonů, na světlo světa se začínají čím dál častěji prodírat zajímavosti o iPhonech pro rok příští – tedy konkrétně o řadě 15 a 15 Pro. Se svou troškou do mlýna nyní přispěchal i uznávaný analytik Jeff Pu, který potvrdil to, o čem se v předešlých týdnech čile spekulovalo – tedy konkrétně detaily o fotoaparátech řady 15 Pro. 

Podle zdrojů Jeffa, které pocházejí zřejmě přímo ze samotného Applu a jeho dodavatelského řetězce, má kalifornský gigant na příští rok pro řadu Pro skutečně připraven speciální periskopický fotomodul, který mu umožní do těla telefonu vměstnat mnohem větší fotosoustavu. Ta bude nově využívat lom světla (nebo chcete-li obrazu), což Applu umožní vměstnat fotomodul i do míst, která se doposud zdála nevhodná. Jednou z hlavních výhod nasazení nového typu fotosoustavy pak bude například výrazné zlepšení optického zoomu, který povyroste ze současného trojnásobného přiblížení na pětinásobné.

Poměrně zajímavé je, že ač Apple neví, jak se prodejně letos chytí iPhony 14 (Pro), které mají být taktéž zaměřeny poměrně výrazně na vylepšení fotoaparátů, už nyní počítá s tím, že řada 15 Pro půjde na dračku. S dodavateli fotomodulu mají totiž v současnosti probíhat jednání o dodávce až 100 milionů kusů tohoto komponentu, což zcela evidentně značí, že Apple novince extrémně věří. Snad tedy bude stát skutečně za to. 

Dnes nejčtenější

.