Zavřít reklamu

Pokud se řadíte mezi naše věrné čtenáře, tak vám nejspíše nemusíme připomínat, že jsme se před několika týdny dočkali vydání nových operačních systémů pro veřejnost. Konkrétně jsme se dočkali veřejného vydání iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15. Co se týče macOS 12 Monterey, tak toho se dočkáme až za několik dní. K představení těchto zmíněných systémů každopádně došlo již před několika dlouhými měsíci, konkrétně na vývojářské konferenci WWDC21. Ihned po představení si vývojáři mohli stáhnout první vývojářské beta verze, po několika dnech pak byly k dispozici také klasické beta verze pro veřejné testery. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením ze zmíněných systémů a v tomto článku se budeme věnovat iOS 15.

Jak na iPhone v Safari (de)aktivovat zobrazování řádku s panely v režimu na šířku

Operační systém iOS 15 se dočkal ze všech systémů největšího objemu novinek, a to zcela očekávaně – jedná se totiž o nejrozšířenější systém od Applu. Zmínit můžeme například novinky v prohlížeči Safari, mezi které patří nové rozhraní či možnost ovládání pomocí gest. Co se rozhraní týče, tak Apple přesunul adresní řádek z horní části obrazovky směrem dolů, což se ale uživatelům tak úplně nelíbilo a na Apple se svalila lavina kritiky. Naštěstí ale pak jablečná společnost dala uživatelům možnost výběru mezi původním a novým rozložením. Kromě toho si ale v Safari můžeme nově nastavit několik dalších předvoleb. Mezi jednu z nich patří (ne)zobrazení řádku s panely v režimu na šířku. Tuto možnost můžete přizpůsobit takto:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a klepněte na kolonku Safari.
  • Poté se zde opět přesuňte níže, a to až ke kategorii Panely.
  • V rámci této kategorie pak už jen stačí pomocí přepínače (de)aktivovat Řádek panelů na šířku.

Pomocí výše uvedeného postupu si tedy můžete na iPhonu s iOS 15 nastavit, zdali se v režimu na šířku v Safari zobrazí řádek s panely. V případě, že si stránky v Safari prohlížíte v režimu na šířku na nějakém starším a menším zařízení, tak byste možná chtěli řádek panelů skrýt, jelikož dokáže zabrat dost místa na obrazovce. Kvůli tomu se tak obsah může zobrazit v opravdu malém okně, což není úplně ideální. Naopak, pokud vlastníte novější a větší zařízení, tak vám aktivní řádek s panely nejspíše vadit nebude.

Související články

Dnes nejčtenější