Zavřít reklamu

Přestože je veřejná verze iOS 15 venku necelé dva dny, už se v ní podařilo objevit poměrně nepříjemnou bezpečnostní chybu, kterou bude muset Apple co nejdříve opravit. S trochou šikovnosti jí totiž lze využít k proniknutí do poznámek v uzamčeném iPhonu, ze kterých je následně možné jejich extrahování mimo jejich „domovské“ zařízení, což je samozřejmě poměrně nebezpečné. Na chybu upozornil jako první youtubový kanál videosdebarraquito, který ji zároveň demonstroval přímo na videu. Její zneužití si můžete prohlédnout níže.

Jak můžete sami vidět, využití chyby v iOS 15 je jednak relativně komplikovanou a časově náročnou záležitostí a jednak je potřeba, aby byla na iPhonu aktivní Siri. Pokud se tedy podobného zneužití bojíte, nejjednodušší prevencí proti němu je Siri jednoduše do doby, než přispěchá Apple s opravou, deaktivovat a tím znemožnit spuštění Voice Controlu, který je pro využití chyby klíčový. Druhou možností je pak zaheslování jednotlivých poznámek.

Podobné chyby nejsou bohužel v systémech Applu ničím výjimečným, ba právě naopak. Svět se s nimi setkává po vydání nových verzí systémů de facto každý rok. Opravy podobných přešlapů na sebe nicméně zpravidla nenechá dlouho čekat, takže se i tentokrát updatu ve formě iOS 15.0.1, který opraví i celou řadu dalších chyb sužující iOS 15, dočkáme možná ještě do konce tohoto týdne.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější