Zavřít reklamu

Vypůjčovat si elementy z již osvědčených her a zasazovat je do nových herních systémů je osvědčenou taktikou, jak vytvořit něco originálního. Jak se říká, někdy je nejlepším komplimentem krádež. Mazeman od studia Crescent Moon Games takto lichotí klasice všech klasik, japonskému žlutému puku Pac-Manovi. V nově vydané hře totiž nikdy nebudete moci zastavit.

Tak jak se Pac-Man neustále pohybuje po jednoduchých bludištích, a vaším úkolem je jeho nezkrotný pohyb třeba správně nasměrovat, tak stejným způsobem překonává labyrinty i hlavní postava ve hře Mazeman. Ten je uvězněn v obrovském bludišti, ve kterém je poschováváno množství speciálních klíčů. Jestli pak zvládne najít všechny, úspěšně se dostane znovu na svobodu. V tom mu ale kromě samotných limitací v pohybu a nepřehlednosti labyrintu budou bránit i dlouhé řady nepřátel. Na rozdíl od žlutého nesmyslu se je však nebudete snažit sníst.

Hlavním hrdinou ve hře není nikdo konkrétní, vybrat si budete moci z dvaceti čtyř postupně odemykaných postav. Každá z nich disponuje vlastní unikátní schopností, nebude tak problém si vybrat nějakou, která přesně padne vašemu hernímu stylu. To vše pak dostanete zabalené v líbivém retro kabátku, který kromě z minulosti vypůjčené estetiky nešetří ani nesmlouvavou frantickou náturou své hratelnosti. Hru si můžete z App Storu stáhnout již nyní, vyjde vás na 79 korun.

Související články

Dnes nejčtenější