Zavřít reklamu

Zatímco o snímky prototypů Apple produktů není v posledních týdnech nouze, o zajímavých výrobních odlišnostech se totéž říci nedá. Ty jsou však paradoxně možná ještě zajímavější než snímky prototypů, jelikož nevznikají záměrně a Apple je navíc striktně likviduje. Jeden takový produkt s nevšední výrobní vadou se dnes v noci objevil na několika snímcích na Twitteru. Jedná se konkrétně o iPhone 11 Pro s logem Applu nevycentrovaným na střed zad. 

Snímky telefonu zveřejnil uživatel vystupující na Twitteru pod přezdívkou Internal Archive s tím, že se dle jeho informací chyba stejného formátu stane jednou za sto milionů kusů. To proto, že se de facto nejedná jen o jednu chybu, ale hned souhru dvou – tou první je špatné vycentrování loga na střed a tou druhou pak opomenutí kontroly telefonu a jeho zabalení do klasické prodejní krabičky. Takto vyrobený iPhone 11 Pro se totiž skutečně prodal v klasickém obchodě, byť měl být samozřejmě zlikvidován už po vzniku skla.

Jelikož je mezi sběrateli Apple produktů o podobné rarity poměrně velký zájem, asi vás nepřekvapí, že se tento kousek stal prakticky okamžitě po jeho objevení prodejním hitem. Jeho majitel jej měl být schopný nedávno prodat za 2700 dolarů, což je zhruba trojnásobek nynější prodejní ceny tohoto modelu. Postupem času pak cena telefonu zcela určitě ještě poroste, jelikož se nedá očekávat, že by se ve světě objevily další podobné kousky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.