Zavřít reklamu

Nestačí vám na iMacu současných 27” úhlopříčky? Pak vás jeho nová generace chystaná na letošek dozajista nadchne. Podle jednoho z nejuznávanějších leakerů současnosti, konkrétně čínského l0vetodream, má totiž Apple v plánu nasadit u většího z dvojice chytaných iMaců o poznání větší displej, než je tomu nyní u největšího modelu. Leaker tak potvrdil spekulace z předešlých týdnů, které se právě kolem větších iMaců točily. 

Leaker ve své předpovědi sice neodhalil přesnou úhlopříčku chystané novinky, dle jeho slov by však měla být o poznání větší než je tomu u nynějšího největšího iMacu. Dá se proto předpokládat, že nové iMacy skutečně povyrostou ze současných 27” na 32”, které nabízí i Pro Display XDR. Jedině tak totiž bude Apple schopen designově své počítače a displeje sjednotit, o což mu zcela určitě půjde. Právě v designovém sjednocování svých produktů je ostatně Apple dlouhodobým přeborníkem. 

Zvětšení se nemá podle dostupných informací dočkat jen větší iMac, ale rovněž jeho menší verze, která nyní nabízí 21,5” displej. Ten by se měl u nové generace roztáhnout na velmi slušných 24” a to zřejmě při zachování stávajících nebo minimálně velmi podobných rozměrů. Počítač tedy bude i nadále poměrně kompaktním zařízením, avšak díky většímu displeji využitelnější a díky novému designu pak i modernější. Oba chystané stroje se mají dále dočkat čipset Apple Silicon M1X (v nižších konfiguracích možná základního M1), šasi s ostrými hranami a snad i pěti barevných variant shodujících se s těmi, které Apple využívá u iPadů Air 4. Kdy přesně se světu představí je nicméně v současnosti velkou neznámou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.