Zavřít reklamu

O tom, že se iPhone 12 mini neprodává tak, jak si Apple původně představoval, jsme psali již několikrát. Přesná čísla kromě Applu pochopitelně nikdo neví, jak na tom zájem o nejmenší aktuální model skutečně je by však mohla napovědět výše finanční náhrady, kterou bude Apple vyplácet Samsungu za nižší než nasmlouvané odběry malých OLED displejů, které Samsung pro iPhone 12 mini vyrábí.

S informací o vyplácení finančních kompenzací za nižší než domluvený odběr OLED panelů přišel list The Korea Herald. Dle jeho informací to byl právě menší zájem o iPhony 12 mini, který způsobil celkový pokles produkce výrobní divize Samsungu, která se specializuje na výrobu OLED panelů. Jen v lednu měl tento pokles dosáhnout téměř 10 % ve srovnání s předchozím měsícem.

Zatím není zcela jasné, jak bude kompenzace Applu vůči Samsungu vypadat, mluví se však o tom, že půjde o jakési vyrovnání za nedodržení původních smluvních podmínek, v rámci kterých měl Apple nasmlouvanou specifický objem displejů, který od Samsungu nakonec neodebral a společnost tak přišla o nějaké příjmy. Samsung je výhradním výrobcem 5,4″ displejů pro iPhone 12 mini.

iPhone 12 mini:

Pokud se tak skutečně stane, nepůjde zdaleka o první událost tohoto druhu. Apple Samsungu historicky vyplácel náhrady za nenaplněný odběr již v roce 2019, kdy šlo o zhruba 683 milionů dolarů, ale i v roce 2020, kdy mělo jít o zhruba 950 milionů dolarů. Na základě toho se dá nejspíše odvodit, že je Apple při zadávání objednávek vůči Samsungu spíše konzervativní a objednává pro jistotu více, aby se dařilo pokrýt případný nárůst zájmu.

Související články

Dnes nejčtenější

.