Zavřít reklamu

Hudební streamovací službu Applu používá stále více uživatelů. Její výhodou je samozřejmě ten fakt, že je kompletně integrována do operačních systémů společnosti. Také proto můžete hudbu z ní použít např. i jako zvuk budíku. Služba ale nabízí více zajímavých možností, proto zde najdete 5 tipů pro Apple Music na iPhonu, se kterými si optimalizujete úložiště, nastavíte ekvalizér i vytvoříte nové playlisty. 

Optimalizujte úložiště 

Pokud si do svého zařízení rádi stahujete skladby, alba a playlisty pro off-line přehrávání, riskujete, že si tím rychle vyčerpáte jeho volnou kapacitu úložiště. Apple Music má ale elegantní funkci Optimalizovat úložiště, která automaticky odstraní tu hudbu, kterou jste už dlouho neposlouchali. Tím vám odpadne i složité rozhodování, se kterým interpretem se rozloučíte. Jako první tak půjde ten, kterého jednoduše už neposloucháte.

Funkci Optimalizovat úložiště najdete v Nastavení -> Hudba. Po jejím zapnutí můžete vybrat minimální hodnotu úložiště určené pro vaši staženou hudbu. Jakmile bude tato hranice dosažena, začne se ta stará odmazávat. 

Nastavte si ekvalizér 

Pokud službu posloucháte skrze klasické EarPody či jiná pecková sluchátka, asi ekvalizér řešit nemusíte. Pokud jste ale náročnějším posluchačem, který k poslechu používá odpovídající techniku, je jistě vhodné vyladit si ekvalizér ku obrazu svému. Ten nicméně v aplikaci Hudba nenajdete a musíte také do Nastavení a nabídky Hudba, jako v předchozím případě. Zde se v sekci Přehrávání nachází právě volba Ekvalizér.

Apple nabízí 20 různých jeho předvoleb, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na vašich preferencích poslechu, a to ať už chcete více či méně basů nebo výšek, nebo takový ekvalizér, který je laděný na určité hudební žánry, jako jsou jazz, hip hop nebo rock. Problém ale je, že vlastní nastavení si zde určit nemůžete. 

Změňte si zvuk budíku 

Všichni předplatitelé Apple Music si mohou změnit zvuk svého budíku na libovolnou skladbu obsaženou ve službě. Stačí k tomu spustit aplikaci Hodiny, zvolit kartu Budík a upravit stávající nebo zadat symbolem plus v pravém horním rohu nový. Zde poté vyberte Zvuk, vyjeďte úplně nahoru a zvolte nabídku Vyberte skladbu. Nyní už lze procházet z bezedné studnice služby tu píseň, kterou chcete být ráno buzeni.

Využijte rychlé akce 

Pokud v rámci aplikace Hudba vyvoláte gesto 3D Touch, nebo déle podržíte na nějakém interpretovi, albu či skladbě, prst, vyskočí vám nabídka rychlé akce. V ní si můžete danou hudbu nejen ihned přehrát, ale také označit, jako že se vám líbí, lze ji stáhnout, smazat z knihovny, naopak si ji do ní přidat, přidat ji i do playlistů atd.

K tomu, abyste toto učinili běžnou formou, byste jinak museli nejdříve danou hudbu rozkliknout, poté vpravo nahoře zvolit nabídku tří teček a až poté určit požadovanou akci. Výhoda rychlé akce tak je nejen v tom, že je skutečně rychlá, ale nemusíte jít svým prstem až na to nejvzdálenější místo na displeji (obzvláště pokud jste leváci). 

Tvořte si ideální playlisty 

Poslouchat jedno album jednoho interpreta jistě dlouho nevydržíte. To ostatně platí i o celé jeho diskografii. Apple Music ale umožňuje tvorbu playlistů, ve kterých si můžete poskládat své oblíbené skladby a přehrávat je třeba dle aktuální nálady nebo činnosti. Stačí k tomu jít do Knihovny, kde si rozklikněte nabídku Nový playlist. Nabídkou Přidat hudbu jej pak začnete postupně skládat, výběrem coveru s notou můžete změnit i jeho náhledový obrázek. Ten lze nejen aktuálně vyfotit, ale načíst jej i z galerie fotek.

Související články

Dnes nejčtenější

.