Zavřít reklamu

Uvažovali jste v minulosti nad pořízením bezdrátového reproduktoru, ale k jeho nákupu jste se nakonec nedokopali? Pak zbystřete. Do redakce nám totiž na recenzi dorazil velmi povedený kousek od značky NiceBoy, který zaujme jak nízkou cenou, tak i kvalitním zvukem. Dost bylo úvodních formalit, pojďme se na reproduktor raději podívat hezky zblízka.

Balení a zpracování 

Reproduktor k vám dorazí v líbivé krabici, jejíž černomodrá barva je vlastní celé značce Niceboy. V balení naleznete manuál, nabíjecí microUSB kabel, audio kabel AUX (3,5mm) a samozřejmě samotný reproduktor. Ten mi padl do oka hned na první pohled. Má válcovitý tvar, černou barvu, která je velmi decentně doplněna modrou. V nabídce je rovněž modrá a červená varianta. Na horní i spodní podstavě má reproduktor protiskluzové výstupky. Dost se mi také zalíbilo přítomné poutko, které při nošení pomůže zabránit možnému vyklouznutí reproduktoru z ruky. Hmotnost je příjemná – výrobce uvádí 400 gramů, avšak pocitově se zdá reproduktor lehčí. Rozměry jsou pak 71 x 73,6 x 169,6 mm.

Téměř po celém obvodu je síťka, která Niceboy Raze pokrývá. V centrální části se nachází LED diody, tlačítka pro manuální ovládání hlasitosti a tlačítko, kterým reproduktor zapínáte a vypínáte. V bluetooth režimu můžete tlačítky přijímat a odmítat hovor nebo přeskakovat skladby. Reproduktor také funguje jako handsfree, jen je třeba mu být opravdu nablízku. Pokud se budete na mikrofon spoléhat na vzdálenost větší než 3 metry, protistrana vás velice špatně uslyší. 

Dále zde najdeme konektor pro 3,5mm jack a zdířku pro microUSB kabel. Oba jsou kryty pryží, kterou vůbec není snadné od těla reproduktoru oddělit. Ovšem vzhledem k přítomné certifikaci IP 7X, která zabrání vniknutí vody a se takové opatření dá pochopit. Výrobce uvádí, že reproduktor je plně vodotěsný. V rámci testování jsem jej tedy nechal osprchovat a ponořit do vody. Žádný problém nenastal. Podivné ale je, že výrobce neuvádí nic o odolnosti proti prachu. Nicméně si nemyslím, že je třeba se obávat.

Propojení se smartphone

Propojení se smartphonem je skutečně snadné. Stačí podržet tlačítko po dobu, dokud nezačne LED dioda blikat modrou barvou. Poté stačí reproduktor jednoduše spárovat. Tento úkon lze provést bleskurychle i díky přítomnému NFC čipu. Po povedeném spárování se ozval zvuk, díky kterému mi bylo jasné, že reproduktor díky basám o sobě bude dávat pořádně vědět. A taky že ano, při maximální hlasitosti opravdu „huláká“ a zvuk si užijete i s patřičným basovým doprovodem.

NB2

Zvuk

Niceboy RAZE disponuje prostorovým 360° zvukem. Je tedy úplně jedno, jak reproduktor postavíte -bude hrát totiž všude opravdu dobře. Reproduktor bez párování můžete také propojit se smartphonem nebo počítačem skrze přiložený audio kabel AUX. Při rozumně nastavené hlasitosti (zhruba 70%) si užijete až osmihodinový poslech. Nabití trvá maximálně 4,5h. Kapacita baterie činí 2200 mAh. Bluetooth je ve verzi 4.2. Propojení se smartphonem či tabletem tak snese vzdálenost až 10 metrů.

Poslech hudby si opravdu budete užívat. V reproduktoru Niceboy RAZE jsou dva reproduktory, které evokují právě již zmíněný prostorový zvuk. Jejich výkon je 12W (6W x 2). Frekvence je pak 20 Hz až 20 kHz a citlivost reproduktoru je ≥75dB. Basy dodávají hudbě skutečně říz, ovšem pokud hlasitost osolíte na 100% a budete dostatečně blízko, uslyšíte při výškách a hloubkách mírné chraptění. Nejedná se ale o nic, co by vám poslech hudby mohlo mírně znepříjemnit. Při standardní hlasitosti je však zvuk reproduktoru vyvážený a jak výšky, tak i hloubky a středy působí velmi příjemně a ničím zkresleně. Audiofil si sice z tohoto reproduktu nejspíš „na zadek nesedne“, valné většině běžných uživatelů však bude naprosto vyhovovat a co víc, nejspíš i překoná jejich očekávání. Co se vám naopak možná líbit nebude je nemožnost poslouchat hudbu z SD karty nebo USB disku. Na druhou stranu propojení reproduktoru s telefonem je stejně o poznání jednodušší a praktičtější. 

Verdikt

Pokud chcete skvěle hrající, přenosný a vkusný reproduktor, který se nemusíte bát vzít k vodě nebo do deště, je Niceboy RAZE přesně pro vás. Zde skutečně platí „za málo peněz, hodně muziky“. Zakoupit jej můžete u všech velkých prodejců nebo na oficiálních stránkách Niceboy za cenu 1290 korun.

NB1

Dnes nejčtenější

.