Zavřít reklamu

Formulář pro opuštění okresu je v posledních dnech jednou z nejskloňovanějších věcí v České republice, čemuž se však s ohledem na nutnost mnohých z nás dnes a denně cestovat absolutně nelze divit. Zatímco ještě před pár desítkami hodin to vypadalo, že si jej budeme muset dnes a denně tisknout, policie naštěstí nakonec couvla a nechala se slyšet, že jí budou stačit i formuláře v elektronické podobě, což otevírá cestu k jejich jednoduššímu využití. Díky uznávání elektronické verze je totiž možné formuláře například extrémně jednoduše sdílet mezi Apple produkty a to mnoha způsoby. V následujících řádcích si ukážeme, jak na jeden z nich. 

Formulář pro opuštění okresu
Formulář pro opuštění okresu

Jak sdílet formulář pro opuštění okresu mezi všemi vašimi Apple produkty

Nejjednodušším způsobem sdílení mezi Apple produkty je využití iCloudu v kombinaci s Macem, který je pro vyplnění formuláře nejpřívětivější vzhledem k velkému displeji a klávesnici. Návod tedy bude zaměřen primárně na něj: 

  1. Stáhněte si formulář pro opuštění okresu a vyplňte v něm všechny náležitosti. Popřípadě si jej vytiskněte, vyplňte ručně, oskenujte a uložte na Mac, ideálně pak na jeho plochu. 
  2. Jděte do Předvoleb systému – Apple ID a zde zvolte u iCloud Drive položku “Volby…”. 
  3. Povolte ukládání dokumentů a dat na iCloud u položky “Plocha a složka Dokumenty”. Jakmile tak učiníte, veškeré soubory uložené na ploše vašeho Macu budou zálohovány na iCloud Drive, na který můžete následně přistupovat z jakéhokoliv zařízení, na kterém jste přihlášeni pod svým Apple ID. 

Jak najít formulář pro opuštění okresu uložený na iCloudu na iPhonu nebo iPadu

  1. Spusťte nativní aplikaci Soubory
  2. V sekci Umístění, kterou naleznete pod záložkou Prohlížení, zvolte iCloud Drive a následně Plocha
  3. Jakmile otevřete složku Plocha, otevře se vám na iPhonu či iPadu (potažmo Macu) veškerý obsah z plochy Macu zálohovaný právě na iCloudu. V něm pak už jen stačí vyhledat formulář vyplněný na Macu a máte hotovo. 

Jelikož se jedná o cloudové sdílení, je potřeba brát v potaz to, že je k jeho funkčnosti nutné připojení k internetu. To v případě iPhonů samozřejmě není díky podpoře mobilních dat problém. U iPadů či MacBooků je nicméně potřeba zaktivovat hotspot – tedy alespoň v případě, že nevlastníte Cellular verzi tabletu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.