Zavřít reklamu

Formulář pro opuštění v okresu v mobilu či tabletu dává mnohým z nás daleko větší smysl, než kdybychom jej měli s sebou vozit při přejezdech mezi okresy v tištěné podobě. Elektronickou verzí lze totiž jednak skvěle šetřit životní prostředí, jednak jí mít neustále při sobě a jednak jí i mnohem snáze upravovat. Tuzemští zákonodárci však bohužel informace o tom, zda bude policii formulář v telefonu stačit nikde neuvádí, kvůli čemuž je tak mnoho lidí ode dnešního rána na vážkách. Na celou problematiku jsme si proto v redakci posvítili a přinášíme vám v následujících řádcích její objasnění.

Formulář pro opuštění okresu v mobilu

S dotazem ohledně elektronické verze formuláře pro přejezdy mezi okresy jsme nejprve oslovili tiskového mluvčího Ministerstva vnitra České republiky, který nám však bohužel nebyl schopen na tuto otázku odpovědět, jelikož nedisponoval dostatkem informací. Následně jsme se proto rozhodli spojit s tiskovým oddělením Policie České republiky, která má ode dnešního rána kontrolu formulářů na starosti. To nám na náš dotaz odpovědělo, že formuláře v elektronické podobě nestačí a je jej tedy nutné mít s sebou fyzicky na papíře. Pokud se vám tedy v uplynulých hodinách podařilo projet jen s formulářem v elektronické podobě, věřte, že se tak stalo jen díky shovívavosti policisty, který vás zastavoval. Na podobnou shovívavost však v následujících dnech už rozhodně nespoléhejte.

Levné tiskárny můžete zakoupit zde

[Aktualizováno]: Ministerstvo vnitra jsme se kromě telefonátu dnes dopoledne rozhodli kontaktovat i mailem. Na ten nám večer po získání vyjádření Policie ČR dorazila odpověď, kterou si můžete přečíst ve screenshotu. Zdá se tedy, že ani samotný stát nemá zatím úplně jasno v tom, jak na opatření nahlížet.

Snímek obrazovky 2021-03-01 v 19.03.51
Formulář pro opuštění okresu v mobilu
Formulář pro opuštění okresu v mobilu

Související články

Dnes nejčtenější

.