Zavřít reklamu

O reverzním nebo chcete-li obousměrném bezdrátovém nabíjení u iPhonů se spekuluje sice již od roku 2019 a iPhonů 11, svět se jej však nedočkal ani u “dvanáctek” vloni. Jak se navíc podle informací velmi dobře informované agentury Bloomberg zdá, nestane se tak ani v blízké budoucnosti. Tvrdí to alespoň zdroje pocházející přímo z Applu. 

Zdroje reportéra Marka Gurmana z Bloombergu sice již poněkolikáté potvrdily, že měl Apple skutečně v plánu reverzní nabíjení na iPhony v minulosti nasadit a umožnit tak uživatelům skrze ně dobít například AirPods či Apple Watch, od svého záměru však nakonec z neznámých důvodů ustoupil a vrátit se k němu nehodlá. Přitom by podle zdrojů i certifikačních úřadů stačilo minimálně u iPhonů 12 tak málo – konkrétně vydání softwarové aktualizace, která by reverzní nabíjení zprovoznila. Právě “dvanáctky” totiž podle certifikací FCC hardwarem pro tento typ nabíjení disponují. 

Přestože můžeme v současnosti jen hádat, proč se Apple k odpískání reverzního nabíjení rozhodl a proč jej nechce uvést ani v blízké budoucnosti, jako nejpravděpodobnější vysvětlení se jako již tradičně jeví nenaplnění očekávání této vychytávky. Její energetická spotřeba mohla být například výrazně nepřímo úměrná nabití druhého zařízení, kvůli čemuž se mohla stát v očích Applu velmi těžko použitelnou či dokonce zcela nepoužitelnou. A jelikož zřejmě nemá kalifornský gigant k dispozici ani nyní technologie, kterými by tento nešvar vyřešil, je pro něj jednodušší celou novinku zkrátka odpískat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.