Zavřít reklamu

Pokud si nyní sedneme a sepíšeme několik vlastností, které bychom si přáli u budoucích iPhonů, zřejmě kromě vyšší frekvence displeje, odstranění horního výřezu v displeji a čtečky otisku prstu v displeji bychom pravděpodobně ocenili přechod na USB-C. Apple například u iPadů Pro již tento trend razí. Můžeme tak odhadovat, že iPhony jsou na řadě. Apple by si měl možná v tomto směru pospíšit, neboť na konektory si posvítila i Evropská unie.

Ta odhlasovala záměr zabývat se stanovením společné normy pro nabíjecí kabely. Do 6 měsíců bude muset připravit a odhlasovat právní předpis, který by povinnost jednotnosti nabíjecích kabelů mohl vynucovat. Důvod tohoto postupu není v dnešní době těžké odhadovat. EU se snaží předcházet hromadění elektronického odpadu, což je v dnešní době velké téma. Podíváme-li se na androidí konkurenci, těžko budete hledat zařízení bez USB-C. Výjimkou v tomto směru je pouze Apple, který stále razí svůj Lightning konektor. Evropská komise má za to, že „jednotný standard nabíjení umožní koncovým uživatelům lepší uživatelský zážitek a povede k menšímu plýtvání kabely, což bude prospěšné pro životní prostředí.“

K situaci se vyjádřil i Apple, podle kterého podobná povinnost brzdí inovace. „Věříme, že regulace, která vynutí shodu jednoho typu konektoru zabudovaných do všech zařízení, inovaci spíše potlačí. Doufáme, že Komise bude nadále hledat řešení, které neomezuje schopnost průmyslu inovovat, a umožní přinášet zákazníkům vzrušující nové technologie.“ Jste pro zachování Lightning konektoru, nebo byste raději u příštích iPhonů viděli USB-C?

Související články

Dnes nejčtenější

.