Zavřít reklamu

Společně s různými streamovacími službami už náš iPhone či iPad k Macu připojujeme čím dál tím méně častěji. Hudbu nám poskytne Spotify či Apple Music, filmy a seriály poté TV+ či Netflix. Připojení tedy většina z vás používá už jen tehdy, pokud chceme iPhone zálohovat a nevyužíváme iCloud. I tohle připojení je však vcelku otravné, ještě k tomu v dnešní bezdrátové době. Věděli jste však o tom, že v macOS Catalina nepotřebujete pro správu vašeho iPhonu či iPadu na Macu ani kabel? Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak můžete v macOS připojit iPhone či iPad k Macu bez kabelu.

Jak v macOS Catalina připojit iPhone k Macu bez kabelu

Kabel budeme potřebovat pouze nyní, abychom funkci mohli aktivovat. Uchopte tedy váš Lightning kabel a propojte s ním váš iPhone či iPad společně s macOS zařízením. Jakmile tak učiníte, tak otevřete Finder a v levém menu sjeďte níže k nadpisu Místa, kde vaše zařízení rozklikněte. Jakmile tak učiníte, tak se přesvědčte, že se v horním menu nacházíte v sekci Obecné. Zde poté sjeďte o něco níže k sekci Volby. Tady už poté jenom stačí, abyste zaškrtnuli možnost s názvem Zobrazit tento iPhone během připojení k Wi-Fi. Po aktivaci této funkce se váš iPhone objeví ve Finderu vašeho Macu pokaždé, když budou obě zařízení na stejné Wi-Fi síti. Nebudete tedy muset zbytečně hledat kabel a veškerou správu můžete provádět bezdrátově.

Jak jistě víte, tak v macOS 10.15 Catalina jsme se dočkali zrušení aplikace iTunes, která byla nahrazena trojí aplikací s názvy Hudba, Podcasty a TV. Program iTunes už je aktuální pouze na operačním systému Windows. I zde však lze aktivovat správu iPhonu či iPadu bez kabelu. Stačí využít stejného postupu, jako je uvedeno výše, akorát namísto prohlížeče otevřete iTunes, kde poté rozklepněte vaše zařízení a aktivujte funkci Zobrazit tento iPhone během připojení k Wi-Fi.

Související články

Dnes nejčtenější

.