Zavřít reklamu

Společnost Apple se i v letošním roce umístila na prvním místě žebříčku Fortune „All Star“, shrnujícím nejvíce obdivované firmy. Stalo se tak již po čtrnácté v řadě, a cupertinská společnost tak předběhla firmy jako je Amazon, Microsoft nebo třeba Walt Disney. Stalo se již naprostou samozřejmostí, že Apple každým rokem s přehledem obhájí přední příčku tohoto seznamu.

Žebříček Fortune All Stars je každoročně sestavován na základě speciálního dotazníku, který je vyplňován téměř čtyřmi tisícovkami vedoucích pracovníků, ředitelů a další vysoce postavených osob. Zatímco Apple suverénně obhájil v žebříčku opět první pozici, na druhé příčce se umístila společnost Amazon. Bronzovou medaili obdržel Microsoft, zatímco společnost Alphabet, pod kterou spádá Google, skončila až na sedmém místě. Devátou příčku žebříčku Fortune All Star obsadila společnost Netflix.

Mezi dalšími společnostmi, které se objevily v Top 10, je například Walt Disney (čtvrté místo), Starbucks (páté místo) Apple Investor Berkshire Hathavway (šesté místo), JP Morgan Chase (osmá příčka) a Costco Wholesale (desátá pozice).  Na dvanáctém místě se umístila společnost Salesforce, osmatřicátou příčku obsadila Nvidia, o dvě příčky níže skončil Adobe, následovaný firmou IBM. Devětačtyřicátá příčka žebříčku Fortune All Star patřila společnosti Samsung, na padesátém místě se umístil PayPal. Na vítězství společnosti Apple se silně odrazil fakt, že získala velké množství hlasů v řadě dalších oblastí, jako jsou třeba počítače, inovace, řízení lidí, společenská odpovědnost, kvalita řízení, dlouhodobá investiční hodnota nebo třeba kvalita výrobků a služeb. Co se týče průzkumu ohledně oblíbenosti ředitelů firem, umístil se Tim Cook na třetí příčce. Druhou příčku obsadila Mary Barra z General Motors, pomyslné zlato pak získal Satya Nadella z Microsoftu.

Související články

Dnes nejčtenější

.