Zavřít reklamu

Zatímco převážně asijští výrobci smartphonů se předhání v představování unikátních ohebných smartphonů, Apple v tomto směru zatím tiše na svou příležitost čeká. Ve svých dílnách však ohebný iPhone již nějakou dobu vyvíjí a co víc, už testuje i některé jeho součásti. Tvrdí to alespoň čím dál větší množství zdrojů, ke kterým se nyní připojila i velmi dobře informovaná agentura Bloomberg.

Podle Bloombergu se Apple v současnosti zaměřuje primárně na vývoj ohebného displeje, který je pro telefon tohoto typu naprosto klíčový. Na rozdíl od něj totiž nemusí být většina dalších komponentů přetvořena v ohebné, díky čemuž se s jejich vývojem Apple zaobírat nemusí. Co se pak týče displejů, i Bloomberg potvrdil, že má Apple v současnosti k dispozici “jen” dva koncepty, kdy jeden počítá s jednodílným panelem a skrytým “pantem”, jak tomu je u Galaxy Fold od Samsungu, a druhý pak se dvěma panely spojenými viditelným pantem po vzoru Surface Duo od Microsoftu. S druhým konceptem nicméně není Apple příliš spokojený, kvůli čemuž je takto designovaných prototypů výrazně méně než těch vycházejících z Galaxy Fold. Ostatně, této skutečnosti se nedá s ohledem na to, že právě Samsung má Applu ohebné displeje dodat, vůbec divit. 

Poměrně zajímavé je, že podle Bloombergu není vývoj skládacího iPhonu pro Apple téměř důležitý a je dokonce možné, že se tohoto typu telefonu z jeho dílny nikde nedočkáme. Kalifornský gigant má totiž i nadále klást velký důraz na tradiční formy svých produktů, kterým velmi věří i do budoucna a které jsou proto pro jeho vývojářské týmy stále naprostou prioritou. Až čas nicméně ukáže, zda se jeho plány změní. Záležet bude pravděpodobně zejména na tom, jaký rozmach skládací smartphony ve světě v následujících měsících a letech zažijí. 

Související články

"se^1 apple^0.9 ohebny^0.8 pro^0.7 displej^0.6 vyvoj^0.5 iphone^0.4 typ^0.3 soucasny^0.2 nicmene^0.1 "/2

Dnes nejčtenější