Zavřít reklamu

I přesto, že Apple představil nový HomePod mini již v říjnu minulého roku, tak se stále jedná o nedostatkové zboží. Pokud byste si menší verzi jablečného chytrého reproduktoru chtěli ihned pořídit, tak vám nezbývá nic jiného než, jej odkoupit od jednoho z překupníků. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, avšak i u HomePodů mini, stejně jako u PlayStationu 5, dochází k umělému navyšování ceny – z peněženky tak budete muset vytáhnout o několik stovek více. Pokud se na vás usmálo štěstí hned dvakrát a podařilo se vám sehnat dva HomePody mini, tak nyní možná řešíte, jak je jakožto stereo pár připojit k Macu. V tomto článku zjistíte, jak na to.

Jak ze dvou HomePodů vytvořit stereo pár na Macu

Jestliže vlastníte dva stejné HomePody, tak je můžete jednoduše proměnit ve stereo pár. Toho docílíte jednoduše tak, že oba dva HomePody přidáte do Domácnosti, a poté v dialogovém okně povolíte spojení. Jakmile propojení do stereo páru provedete, tak pokračujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašem Macu přesunuli do aplikace Hudba.
  • Tuto aplikaci spustíte pomocí Spotlightu, anebo ji najdete ve Finderu ve složce Aplikace.
 • Po spuštění vpravo nahoře klepněte na ikonu AirPlay.
 • Tímto se otevře rozbalovací menu, ze kterého vyberte vaše dva spojené HomePody.
 • Po nastavení aplikaci Hudba nezavírejte. Tato aplikace musí běžet celou dobu na pozadí.
 • Nyní vyhledejte a spusťte aplikaci s názvem Nastavení audio MIDI.
  • Tuto aplikaci najdete pomocí Spotlightu, anebo v Aplikacích ve složce Utility.
 • V okně aplikace Nastavení audio MIDI vlevo pravým tlačítkem (dvěma prsty) klepněte na AirPlay.
 • Nakonec stačí zvolit možnost Používat toto zařízení pro výstup zvuku.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete na vašem Macu jednoduše spustit přehrávání zvuku do dvou stereo HomePodů. Nutno podotknout, že oba dva HomePody musí být samozřejmě stejné – buď tedy musíte využít dvojici HomePodů mini, anebo dvojici klasických HomePodů. Kromě toho nesmíte aplikaci Hudba při přehrávání vypínat. Při použití HomePodu na Macu každopádně musíte počítat s určitou odezvou, která je zřetelná především při sledování videí, filmů a jiných pořadů. Tak stejně na odezvu trpí i ovládání hudby, kdy například klepnete na nějaké tlačítko a požadovaná akce se provede až za tři sekundy. Doufejme, že Apple v budoucích aktualizacích na těchto neřestech zapracuje.

Související články

Dnes nejčtenější