Zavřít reklamu

Pokud plánujete pořízení nedávno představených sluchátek AirPods Max či jste je již pořídili a v budoucnu vás s nimi potkají trable, které se vyžádají až jejich reklamaci, máme pro vás poměrně zajímavou zprávu. Při záruční výměně, která se nebude týkat měkkých náušníků totiž počítejte s tím, že od Applu nové náušníky nedostanete. Nová sluchátka vám totiž budou dodána bez nich a i  vy budete Applu k posouzení problému odesílat sluchátka bez nich. 

Na poměrně zajímavou reklamační politiku upozornil jeden ze čtenářů portálu 9to5mac, který již musel možnost záruční výměny uplatnit kvůli problémům s digitální korunkou pro ovládání sluchátek. Toho Apple poté, co jej ohledně nutnosti využití reklamace informoval, obeznámil s tím, že mu má sluchátka zaslat právě bez náušníků, jelikož je bude potřebovat pro nový, náhradní model. Jedinou možností, jak od Applu nové náušníky dostat, je tak reklamovat vyloženě jejich poškození, při kterém však zase logicky nemůžete očekávat nová sluchátka. Nicméně při reklamaci celých sluchátek se obecně zaslání zbrusu nové jednotky se vším všudy očekávalo. 

AirPods Max na reklamaci
Zdroj: 9to5mac

Těžko říci, zda se ze strany Applu jedná jen o dočasné řešení zavedené kvůli mizerné celosvětové dostupnosti produktu, nebo o řešení dlouhodobé kvůli úsporám. Jako pravděpodobnější se však v tuto chvíli jeví spíše druhá varianta, jelikož si Apple za náhradní náušníky účtuje 1990 Kč a je tedy jasné, že rozdávat zdarma se mu při jejich nepoškození chtít nebudou, byť by to samozřejmě nejednoho jablíčkáře potěšilo. 

Související články

Dnes nejčtenější