Zavřít reklamu

Pokud si na vašem iPhonu či iPadu stáhnete nějakou aplikaci, tak vám ve výchozím nastavení může po používání vývojář aplikace zaslat „formulář“ k ohodnocení aplikace. Díky vyplnění tohoto ohodnocení pak dokáže vývojář případně svou aplikaci vylepšit či opravit. Některé uživatele však mohou tyto výzvy k vyplnění ohodnocení obtěžovat. Přesně pro tyto jedince se v nastavení iOS a iPadOS nachází možnost, pomocí které můžete zobrazování výzev k ohodnocení deaktivovat. Chcete-li zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jak na iPhone nastavit, aby se nezobrazovaly výzvy k ohodnocení aplikace

Chcete-li na vašem iPhonu či iPadu nastavit, aby se nezobrazovaly výzvy k ohodnocení aplikací, které stáhnete z App Storu, tak se nejedná o nic bůhvíjak složitého. Stačí jen vědět, kam přesně klepnout – postupujte tedy následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile se v rámci této aplikace ocitnete, tak sjeďte o kus níže a vyhledejte kolonku App Store.
  • Poté, co kolonku App Store lokalizujete, tak ji rozklikněte.
  • V rámci této sekce poté opět sjeďte o něco níže a věnujte pozornost řádku Hodnocení a recenze.
  • Pro deaktivaci zobrazování výzev k ohodnocení aplikace přepínač u této možnosti vypněte.

Výše uvedeným způsobem tedy zaručíte to, že se vám nebudou v rámci aplikací zobrazovat případné výzvy k ohodnocení aplikací. Berte však v potaz, že právě zpětná vazba od uživatelů je pro vývojáře velmi důležitá. Pokud je nějaká aplikace špatná, anebo nesplňuje vaše požadavky, tak byste tomu měli dát vývojáři vědět, aby věděl, co má opravit. V některých případech se však tyto výzvy objevují opravdu často, například při každém spuštění aplikace, což rozhodně není nic příjemného. Tak jako tak si ale deaktivaci této funkce případně rozmyslete.

Související články

Dnes nejčtenější