Zavřít reklamu

Zdá se, že ani zhruba dva týdny po představení iPhonů 12 (Pro) o těchto telefonech nevíme naprosto vše. Například až do dnešního rána svět netušil, že coby první iPhony dokáží kromě klasického 2,4GHz hotspotu vytvářet i hotspot 5GHz.

5GHz hotspot by měly iPhony 12 zvládat jen při využívání 5G, které jim zajistí dostatečně rychlé připojení k mobilnímu internetu. To následně “transformují” na 5GHz WiFi signál, který budou moci přijímat kompatibilní zařízení. Ta si díky tomu užijí stabilnější a především pak rychlejší WiFi připojení, byť za cenu kratšího dosahu této sítě. Je tedy jasné, že o plnohodnotné náhradě 2,4GHz WiFI se v tomto směru hovořit nedá a ostatně, ani samotný Apple tuto možnost za náhradu nepovažuje. U iPhonů 12 totiž nabízí jak 5GHz, tak i klasické 2,4GHz. 

Podobné vylepšení hotspotu lze bezesporu označit za velmi zajímavou vychytávku, která nejednomu jablíčkáři zpříjemní život. Popravdě, je až s podivem, že se Apple s ní Apple nepochlubil už na Keynote, jelikož se jedná o poměrně zásadní a především pak unikátní vylepšení. Rozhodně se totiž nedá říci, že by se s podobným prvkem v současnosti konkurenční smartphony v nějaké větší míře chlubily. Na druhou stranu, 5GHz WiFi je ve světě už natolik rozšířená, že je tato její absence na poli mobilních hotspotů spíše k pláči a její přidání k chlubení tak úplně být nemusí.

Související články

Dnes nejčtenější