Zavřít reklamu

Asi každý z nás už alespoň jednou na iPhone využil možnosti pro připojení k osobnímu hotspotu, popřípadě jej naopak ostatním jedincům poskytl. Osobní hotspot se hodí v případě, pokud se chcete připojit k internetu tím způsobem, že budete využívat mobilní data právě toho uživatele, ke kterému jste připojeni. Pokud tedy například máte malý datový balíček a váš kamarád naopak neomezený, tak se k němu můžete jednoduše připojit a využívat jeho balíček. Pravdou ale je, že v rámci iOS moc možností pro nastavení osobního hotspotu nenajdete. Kromě hesla a nastavení pro rodinu si zde nemůžete prohlédnout nic jiného, ani detaily o připojených zařízeních. I přesto ale v iOS existuje možnost, jak zkontrolovat, kolik uživatelů je k vašemu hotspotu připojeno. Chcete-li zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone zjistit, kolik uživatelů je připojeno k vašemu osobnímu hotspotu

Potřebujete-li zjistit, kolik uživatelů je připojeno najednou k vašemu osobnímu hotspotu, tak se nejedná o nic složitého. Stačí postupovat následovně:

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste měli hotspot aktivovaný, a aby k němu byl někdo připojený.
  • Osobní hotspot aktivujete v Nastavení -> Osobní hotspot.
 • Po aktivaci a připojení ostatní zařízení otevřete ovládací centrum.
  • Na iPhone s Face ID přejeďte prste shora dolůpravého horního rohu displeje;
  • na iPhone s Touch ID přejeďte prstem zdola nahoru po spodní hraně displeje.
 • Zde poté podržte prst na prvku připojení (ikony letadla, mobilních dat, Wi-Fi a Bluetooth).
 • Poté se vám zobraz rozšířené možnosti, vpravo dole pak najdete ikonu Osobní hotspot.
 • Pod ikonou už poté lze počet připojených uživatelů sledovat.

Tímto způsobem lze v rámci iOS zjistit, kolik uživatelů je připojeno k vašemu osobnímu hotspotu. Jednoduše tak můžete zjistit, zdali na váš iPhone není připojen nějaký „parazit“ – v tomto případě stačí samozřejmě změnit heslo. Je rozhodně škoda, že se přímo v Nastavení nemůžeme podívat na rozšířené informace a počet aktivních připojení. Mnohým z nás by to ulehčilo identifikaci připojených zařízení. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se s tímto smířit a doufat, že Apple tuto možnost přidá v nějaké z budoucích aktualizací.

Související články

Dnes nejčtenější

.