Zavřít reklamu

Troufáme si tvrdit, že drtivá většina uživatelů iPhonu minimálně jednou využila možnost hotspotu – vytvoření vlastní Wi-Fi sítě, kterou můžete sdílet s ostatními uživateli. Přesto jsme se za poslední dobu nedočkali žádných podstatných novinek, které by tuto funkci jakkoliv okořenily. To se však má změnit s příchodem iOS 13. Kromě vylepšeného uživatelského rozhraní se můžeme těšit také na změnu, kterou většina z vás jistě ocení. A tou je možnost automatického připojení iPadu, dokonce i v módu spánku. Na první pohled se jedná o maličkost, ale i takovýto detail může připojování dalších zařízení značně usnadnit.

V praxi to bude fungovat tak, že stačí nastavit na vašem telefonu možnost automatického připojení a jakmile bude tablet v blízkosti iPhonu, okamžitě se s ním spáruje. Nebudete tedy muset řešit, jak připojit iPad k internetu. Vše se bez jakéhokoliv zásahu uživatele nastaví za vás. Zároveň nebudete muset mít zapnutá obě zařízení najednou, notifikace a upozornění na příchozí zprávy vám budou chodit i v případě, že bude přístroj v režimu spánku. Předchozí verze iOS tuto funkci znemožňovaly kvůli baterii, která se rychle vybíjela, což ovšem v tomto případě řeší právě pasivní mód.

Další příjemnou novinkou je zjednodušení uživatelského rozhraní při nastavování Wi-Fi sítí. Apple se rozhodl zbavit složitého a manuálního zadávání. Místo toho zvolil daleko přívětivější alternativu – systém vás sám upozorní na dostupné sítě, případně vám nabídne jednoduché menu přímo v ovládacím centru, kde si zvolíte dostupný hotspot ve vaší blízkosti. Spolu s tím nás čekají také robustnější opatření. Minulé léto společnost oznámila chystanou podporu WPA3, tedy většího zabezpečení sítí a ochraně proti nežádoucímu přístupu k datům uživatele. A právě tuto podporu začne iOS 13 nabízet. Zatím se jedná v každém případě o vítané změny, které napomohou nejen ochraně, ale také orientaci uživatele v nastavení. Co na chystané novinky říkáte? Hodí se vám, nebo sami hotspot zase tak často nevyužíváte?

Kdy vyjde iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější