Zavřít reklamu

I přesto, že Siri stále není k dispozici v českém jazyce, tak ji i v tuzemsku využívá nespočet uživatelů. Pokud patříte mezi jedince, kteří umí alespoň trochu anglicky, tak lze Siri jednoduše využít k zavolání, nastavení minutky, anebo k ovládání prvků chytré domácnosti. Nejčastěji Siri používáme na iPhonu či iPadu, kromě těchto zařízení je však k dispozici také na Apple Watch. Na jablečných hodinkách můžete Siri aktivovat vyslovením Hey Siri, anebo podržením digitální korunky. Kromě toho ale existuje ještě jedna možnost aktivace, a to pouhým zvednutím zápěstí. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem lze tuto funkci aktivovat, a jak ji můžete používat.

Jak na Apple Watch aktivovat Siri pouhým zvednutím zápěstí

V případě, že chcete na vašich Apple Watch aktivovat Siri pouhým zvednutím zápěstí, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašich Apple Watch přesunuli na domovskou obrazovku.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku na boku jablečných hodinek.
  • Po stisknutí digitální korunky se ocitnete v seznamu aplikací, kde najděte a klepněte na Nastavení.
  • V rámci této aplikace poté sjeďte o kus níže a rozklikněte sekci Siri.
  • Zde už jen nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali Zvednutí zápěstí.

Nyní, kdykoliv budete chtít na vašich Apple Watch rychle aktivovat Siri, tak stačí, abyste hodinky zvednuli směrem nahoru k obličeji a ihned řekli váš požadavek. Není nutné říci Hey Siri, není nutné nic zmáčknout – prostě a jednoduše zvedněte zápěstí a mluvte, Siri vám začne ihned naslouchat. Kromě toho si můžete ještě v Nastavení -> Siri o kus níže nastavit, v jakém případě bude Siri poskytovat hlasovou odezvu – k dispozici jsou možnosti Vždy zapnuto, Ovládat v tichém režimu a Jen sluchátka. Dále zde najdete možnost pro nastavení Oznamování zpráv, změnit si můžete také jazykhlas Siri.

Související články

Dnes nejčtenější