Zavřít reklamu

Všichni jsme se s tím už setkali. Sedíme v nějakém klubu nebo na diskotéce, když v tom začne hrát písnička, jejíž jméno jsme hledali celou věčnost. Většina z nás by už samozřejmě v dnešní době sáhla po Shazamu – lze to ale udělat i elegantněji. Věděli jste, že i Siri dokáže jednoduše určit, jaká zrovna hraje písnička? Nemusíte ani odemykat telefon, prostě a jednoduše se zeptáte Siri. Pojďme se podívat, jak na to.

Siri vám řekne, jaká skladba zrovna hraje

Nejprve je samozřejmě nutné, abychom Siri aktivovali – stačí říct „Hey Siri“ a nebo použít gesto pro její aktivaci. Nyní už jen stačí, abyste Siri řekli jeden z následujících příkazů:

  • „What song is playing?“
  • „What is currently playing?“
  • „Name that tune.“
  • „What’s this song?“
  • „Whats playing now?“

Poté stačí, abyste telefon přiblížili ke zdroji zvuku a během několika sekund by Siri měla skladbu rozeznat. Rozeznanou skladbu si poté můžeme v iTunes zakoupit a nebo se na ni můžeme podívat v aplikaci Shazam, pokud ji máme nainstalovanou.

Na konec bych vám rád sdělil malou zajímavost – Siri k rozpoznávání skladeb využívá již výše zmíněnou aplikaci Shazam. Shazam byla kdysi jedna z prvních aplikací, která rozpoznávání hudby podporovala, každopádně před pár měsíci ji koupil Apple.

siri iphone

Související články

Dnes nejčtenější

.