Zavřít reklamu

Adobe Acrobat Reader je jeden z nejpopulárnějších PDF editorů. Samozřejmě, pokud byste chtěli všechny funkce, které Acrobat Reader nabízí, tak si musíte zaplatit $299 za Adobe Acrobat DC. A uznejme si, že pro obyčejného uživatele, je tolik peněz za jeden program poněkud dost.

Adobe Acrobat Reader je program, který patří mezi první, které se zobrazí na nově zakoupeném počítači. Každopádně ale existuje plno dalších a dá se říct i lepších alternativ, které můžou Adobe Acrobat Reader nahradit – a hodně z nich je zdarma. V tomto článku se tedy podíváme na pět nejlepších alternativ pro Adobe Acrobat Reader.

PDFelement 6 Pro

PDFelement 6 Pro je program na zobrazení a úpravu PDF souborů, který umí snad úplně všechno, co si zamanete. Nejedná se o klasický program, který vám PDF jen zobrazí – umí toho mnohem více. Nespočet možností úprav, například editace textu, změna písma, přidávání obrázku a další jsou v programu PDFelement 6 Pro samozřejmostí.

Screen-Shot-2017-12-07-at-4.26.00-PM

Největší výhodou PDFelement 6 Pro je funkce OCR – optické rozpoznávání znaků. To znamená, že pokud se rozhodnete upravovat naskenovaný dokument, tak jej PDFelement prvně „převede“ do upravitelné formy.

Screen-Shot-2017-12-07-at-4.26.15-PM

Pokud hledáte program, který disponuje pouze základními funkcemi, které můžete využít při každodenní práci, tak PDFelement nabízí standardní verzi za $59.95.

Profesionální verze je poté o něco dražší – $99.95 pro jedno zařízení. Pokud hledáte program, který více než zaskočí práci Adobe Acrobatu, tak je PDFelement 6 Pro tím pravým ořechovým pro vás.

Rozdíly mezi PDFelement 6 Pro a PDFelement 6 Standard najdete zde. Taktéž si můžete pomocí tohoto odkazu přečíst naši kompletní recenzi právě programu PDFelement 6.

Nitro Reader 3

Nitro Reader 3 je taktéž skvělým programem, který slouží k prohlížení PDF dokumentů. Ve verzi zdarma nabízí Nitro Reader vše, co byste mohli potřebovat – vytváření PDF a nebo také například parádní funkci „splitscreen“, která zaručí, že můžete vidět dva PDF soubory najednou vedle sebe.

Pokud byste potřebovali více nástrojů, můžete sáhnout po Pro verzi, která vyjde na $99. Každopádně si myslím, že si většina uživatelů vystačí s verzí bezplatnou.

1174

Nitro Reader 3 má také skvělou funkci, pomocí které můžete jednoduše otevírat soubory systémem „táhni a pusť“ – stačí tedy dokument kurzorem uchopit a pustit ho přímo do programu, kde se ihned načte. Co se týče bezpečnosti, tak se samozřejmě dočkáme i podepisování.

PDFescape

Pokud hledáte program, který má možnost PDF soubor zobrazit, editovat, ale dokáže i vytvářet formuláře, tak koukněte na PDFescape. Tato alternativa k Adobe Acrobatu je naprosto zdarma a můžete pomocí ní dělat prakticky cokoliv se vám zachce. Vytváření PDF souborů, anotace, úpravy, vyplňování, ochrana pomocí hesla, sdílení, tisk – všechny tyto a další funkce nejsou pro PDFescape žádnou neznámou. Skvělou zprávou je, že PDFescape funguje na cloudu – nemusíte tudíž stahovat žádný program.

Přece jenom ale jednu negativní vlastnost PDFescape má. Jeho služby vám nedovolí najednou pracovat s více než 10 PDF soubory a zároveň nesmí být žádný z nahraných souborů větší než 10 MB.

2125

Po nahrání souboru do PDFescape zjistíte, že tento program obsahuje vše, co může obyčejný smrtelník požadovat. Podpora anotací, tvoření souborů a další. Pokud si tedy nechcete počítač zahlcovat zbytečnými programy, je PDFescape přímo pro vás.

Foxit Reader 6

Pokud hledáte rychlou a odlehčenou verzi Adobe Acrobatu, mrkněte na Foxit Reader 6. Je zdarma a obsahuje několik parádních funkcí, například komentování a anotování dokumentů, rozšířené možnosti pro zabezpečení dokument a další.

3119

Pomocí tohoto programu můžete také jednoduše zobrazit několik PDF souborů najednou. Foxit Reader je tedy zdarma a nabízí jednoduchou tvorbu, editaci a zebezpečení PDF souborů.

PDF-XChange Viewer

Pokud hledáte software pro úpravu PDF souborů, který obsahuje hodně skvělých nástrojů, mohl by se vám líbit PDF-XChange. Pomocí tohoto programu můžete jednoduše upravovat a zobrazovat PDF soubory. Navíc také můžete využít 256 bitového AES šifrování, označování stránek a další.

4108

Jedna z nejlepších vlastností je přidávání komentářů a poznámek. Pokud chcete do textu něco dopsat, stačí jednoduše kliknout a začít psát. Samozřejmě nechybí možnost tvorby nových dokumentů.

Závěr

Určitě pamatujte na to, že záleží na tom, co se s PDF soubory chystáte dělat – a podle toho si musíte zvolit ten správný program. Hodně lidí žije v iluzi, že nejznámější programy s největší propagací jsou vždy ty nejlepší, ale není to tak. Všechny výše vyjmenované alternativy jsou skvělé a hlavně jsou oproti Adobe Acrobatu o mnoho levnější. Myslím si, že i pokud patříte mezi skalní fanoušky Adobe, tak byste i přesto měli zkusit jednu z výše uvedených alternativ.

pdfelement_Fb2

Související články

Dnes nejčtenější

.