Zavřít reklamu

Pokud jste příznivci all-in-one počítačů z dílny Applu, příští rok pro vás bude dozajista velmi zajímavý. Podle zdrojů leakera Komiyi má totiž už na jeho začátku dorazit 27” iMac s 6K Retina displejem, kterým Apple zřejmě ve své nabídce nahradí stávající 5K modely. 

Zdroje leakera o chystaném iMacu nic víc kromě rozlišení jeho displeje neprozradily. Tvrdí však, že má dorazit už na první Keynote příštího roku v březnu, která pak má být celkově velmi zajímavá a speciální. Z těchto slov si tak lze vyvodit, že bychom se právě na této Keynote mohli dočkat příchodu iMaců se zbrusu novým designem a především pak procesory Apple Silicon. Ty si svou premiéru odbyly sice už na letošní WWDC, Apple však s jejich nasazováním vzhledem k obrovské důležitosti celého přechodu z Intelu na svá řešení spěchat nebude. I proto se tak letos očekávají jen dva stroje jimi osazené, přičemž ani v jednom případě se nemá jednat o vlajkové lodě mezi Macy. 

Otazníků nad budoucností iMaců je v současnosti skutečně mnoho včetně těch týkajících se podpory procesorů od Intelu. Někteří jablíčkáři totiž blížící se přechod na Apple Silicon rádi nevidí a raději by sáhli po poslední generaci strojů s ověřenými procesory od Intelu, nežli po první generaci neověřených Apple Siliconů. Jelikož však leakeři tvrdí, že u některých Maců bude dávat Apple v budoucnu na výběr mezi modely s Intely a Apple Silicony, je v současnosti poměrně těžké se ohledně nákupu nového Macu rozhodnout správně – tedy minimálně v případě, že má uživatel zájem kromě procesoru i o nový design. 

Související články

Dnes nejčtenější

.