Zavřít reklamu

Je tomu jen pár hodin, co jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že Apple de facto potvrdil vývoj své umělé asistentky Siri v češtině. Nejedná se však o jedinou bombu dnešního dne. Na stejné mikrostránce Applu věnované jeho volným pracovním místům se totiž podařila objevil i vypsaná pracovní nabídka, která potvrzuje vývoj Siri ve slovenštině. 

Popis pracovní pozice pro Siri Annotation Analyst – Slovak Speaking je prakticky stejný jako v případě pozice vypsané pro česky hovořícího zaměstnance. Člověk, který jí obsadí, tedy dostane za úkol analyzování hlasových příkazů pro Siri ve slovenštině a jejich následné učení chytrou asistentku. I u této pozice je samozřejmostí skvělá znalost požadovaného jazyka – tedy slovenštiny – slovem, písmem i poslechem. Stejně tak platí, že by měl zájemce zvládat i různá nářečí a dialekty dané země, jelikož i s těmi si bude muset Siri v budoucnu poradit. 

Ačkoliv je i u pozice Siri Annotation Analyst – Slovak Speaking nutné zdůraznit, že v jejím popisu Apple přímo nehovoří o vývoji slovenské Siri, vzhledem k poměrně ucelenému popisu úkonů daného postu si víceméně nelze myslet ani nic jiného. Tím spíš, když se v souvislosti se Siri hovoří i o češtině, která je slovenštině jednak velmi blízká a jednak je Applem Česko a Slovensko stále vnímáno jako úzce propojený trh, na který nasazuje své novinky buď souběžně, nebo jen s krátkými časovými rozestupy. Dá se proto předpokládat, že i tentokrát dojde k příchodu české a slovenské Siri současně. Snad se tedy dočkáme brzy. 

Dnes nejčtenější

.