Zavřít reklamu

Minulý pátek začal Apple prodávat nové Apple Watch Series 6, SE a iPad 8. generace nebo chcete-li iPad (2020). Ačkoliv se na první pohled nemusí zdát, že by byly tyto produkty jakkoliv výrazněji propojené, faktem je, že je tomu přesně naopak. Všechny tři jsou totiž na pultech obchodů po celém světě zatím spíše raritou. Zatímco však u prvních dvou zmiňovaných se dal tento stav víceméně očekávat, jelikož je po nich obří poptávka rok co rok, u iPadu čekal nedostupnost málokdo. A přeci nastala. 

Pokud jste s předobjednáním iPadu zaváhali a rádi byste si jej u Applu objednali například ještě dnes, počkáte si na něj v horším případě skoro měsíc. Kalifornský gigant totiž na svém Online Storu uvádí, že iPady doručí sice zdarma, avšak až mezi 12. až 19. říjnem, což je opravdu dlouhá doba. Jinak tomu ale není ani u jiných českých či slovenských prodejců. Podle našich informací jsou totiž skladové zásoby naprosto nulové a když už tablety dorazí, chodí zpravidla v počtech, které byste spočítali na prstech jedné ruky. Informací o dodávkách tabletů mají navíc prodejci jako šafránu – tedy neuvěřitelně málo. Jakákoliv garance brzkého naskladnění je tedy víceméně nemyslitelná. 

ipad 2020

Špatná dostupnost nových iPadů není svým způsobem velkým překvapením. Přičítat jí lze takřka 100% koronavirové krizi, která zapříčinila problémy s výrobou, které se logicky odráží na nynější dostupnosti. Je nicméně poměrně zajímavé, že se takto výrazně podepsala i na produktu, který se oproti předešlé generaci změnil jen velmi málo a o který se navíc nečeká až tak velký zájem. S ohledem na tuto skutečnost se proto nedá divit obavám z toho, že budou iPhony 12 letos na podzim naprosto nedostatkovým zbožím. Zájem o ně totiž bude mnohonásobně vyšší, byť čelí ve výrobě zcela určitě též velkým “koronaproblémům”. 

Diskuze k článku

    Otázka je či to niekoho zaujíma že 2 ročný starý reciklat ktorý je z výroby ako banán ohnuty nie je dostupný. Nikomu to nedoporučujem v súčasnej chvíli kupovať.

    Jak zcela správně říká docent Konvalinka ohledně čínských covid „počtů“: „čínské vládě nevěřím ani kolikátého je“ :D

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.