Zavřít reklamu

ipod_touchNový iPod jsme viděli naposledy v roce 2012, kdy Apple představil iPod touch 5. generace, což je také jediný iPod, kterého se týkají poslední aktualizace iOS a jediný iPod, na kterém tím pádem rozjedete novější hry z iTunes App Store. Od té doby je už tři roky ticho a občas to vypadá, že Apple už ani neví, že nějaké iPody kdy vyráběl. Podle nejnovějších informací by se však vše mělo změnit právě v letošním roce, kdy se dočkáme šesté generace multimediálního přehrávače iPod touch.

Telefon by měl svým vzhledem spojit současný iPod touch s nejnovějším iPhonem 6 a přinést cenu mezi 250$ až 300$. Cena však bude zřejmě oprávněná, protože novinka nabídne špičkový hardware, kterým se chlubí iPhone 6. Dočkat bychom se měli procesoru Apple A9, Touch ID, NFC pro Apple Pay a také nové, 128GB variant.

Očekává se také, že se dočkáme dvou různých velikostí, stejně jako u iPhonu, tedy 4,7″ a 5,5″ modelu s tím, že oba budou k dispozici v šesti barvách, které zahrnují růžovou,  žlutou, modrou, červenou, zlatou, šedou a stříbrnou. Mimochodem nový iPod touch má být opět tenčí než jeho současná generace. Do ultratenkého těla se však má vejít 8Mpix kamera se záznamem v rozlišení 1080p a stabilizací obrazu, což naznačuje, že se dočkáme opět vystouplé čočky, stejně jako u iPhonu 6 a iPhonu 6 plus.

Novinku by měl Apple představit během samostatné konference na podzim letošního roku. Společnost nechce současně ukázat nové iPhony a iPody a proto se na podzim zřejmě dočkáme dvou konferencí z nichž jedna upře svoji pozornost výhradně na iPhony a iOS 9 a druhá se pak bude věnovat dalším produktům v čele s iPodem touch.

iPod touch

*Zdroj: greenpois0n.us

Dnes nejčtenější

.