Zavřít reklamu

Minulý měsíc potěšil mnohé jablíčkáře Google oznámením návratu oblíbené aplikace Google Maps na Apple Watch. Ta na nich sice již v minulosti dostupná byla, Google se jí však po nějakém čase rozhodl stáhnout a v rámci produktů Applu jí nabízet jen v iOS a iPadOS. To se však nyní opět mění. Google Maps ve verzi 5.52, která je nyní rozšiřována po celém světě skrze iOS App Store, totiž znovu dostávají podporu Apple Watch. 

watchOS verze Google Maps se například od watchOS Apple Maps poměrně dost liší. Nefunguje totiž jako klasická mapová aplikace, ale zatím jen jako rychlý ukazatel příkazů z navigace, kterou zrcadlí z telefonu. To jinými slovy znamená, že watchOS verze zatím nefunguje samostatně, ale je pro její funkčnost nutné vždy nejprve spustit navigování na iPhonu, ze kterého začne brát veškerá data. Ty jsou ve formě textu ze sekce Trasa v iOS aplikaci. Samozřejmostí je pak podpora haptické odezvy v případě, že se blížíte či míjíte bod, na kterém jste měli změnit směr. 

Ačkoliv fungují Google Maps na Apple Watch bez jakéhokoliv problému, jejich formu nelze zatím označit jinak než za nešťastnou. Zobrazování textové navigace je sice určitě užitečné, avšak závislost na iPhonu už nikoliv a absence jakéhokoliv mapového podkladu v hodinkách, díky kterému by se dalo zorientovat například v terénu zrovna tak. Je však možné, že všechna tato vylepšení má Google v plánu pro nadcházející aktualizace. Ostatně, jedině tak se mu může podařit ovládnout tuto platformu. 

Související články

Dnes nejčtenější