Zavřít reklamu

V dnešní době už telefony nejsou určené pouze k volání. Kromě této činnosti s nimi můžete vytvářet perfektní fotografie, chatovat pomoc různých aplikací, anebo třeba hrát hry. Právě na focení se v poslední době bere největší ohled a světoví výrobci smartphonů neustále hledají možnosti, pomocí kterých by mohli fotosoustavy svých vlajkových lodí ještě vylepšit. V případě, že s pomocí iPhonu rádi fotíte, tak si s největší pravděpodobností nechcete všechny fotografie nechat pro sebe. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jakým způsobem můžete vaše fotografie v původní kvalitě sdílet. Vrhněme se přímo na věc.

Fotky na iCloudu

První možností, pomocí které můžete vaše fotografie sdílet, je pomocí Fotek na iCloudu. V případě, že máte na vašem iPhonu tuto funkci aktivní, tak se veškeré fotografie, které na vašem zařízení vytvoříte, automaticky odesílají na iCloud, čímž se vlastně také zálohují. Dobrou zprávou však je, že k těmto fotografiím poté máte přístup odkudkoliv. Nemusíte se ani nacházet na jablečném zařízení, stačí vám pouze připojení k internetu. Veškeré nahrané fotografie si můžete zobrazit tak, že přejdete na webovou stránku icloud.com, kde se přihlásíte pod svým Apple ID. Poté otevřete Fotky a média, která chcete sdílet, můžete odsud jednoduše stáhnout do zařízení, na kterém se nacházíte. Fotky na iCloudu aktivujete jednoduše v Nastavení -> Fotky.

AirDrop

Jak jistě víte, tak není úplně jednoduché sdílet data z iPhonu na Android, anebo naopak. iPhone sice disponuje Bluetooth čipem, každopádně nevyužívá klasického přenosu, nýbrž vlastního AirDropu. Tato funkce je k dispozici pouze na jablečná zařízení a na jiných zařízeních ji jednoduše nenajdete, což znamená, že mezi nimi bezdrátově pomocí Bluetooth data jednoduše nepřenesete. Co se týče samotného AirDropu, tak si někteří z vás mohou myslet, že je pomalý a nespolehlivý. To ale rozhodně není pravda, jelikož je možné skrze AirDrop bez problémů zasílat nespočet různých dat, včetně fotografií, a kromě toho je AirDrop až překvapivě rychlý. Pokud chcete nějaké fotografie sdílet mezi jablečnými zařízeními, tak je AirDrop jednou z nejlepších možností. V tomto případě stačí označit fotky, které chcete sdílet, klepnout na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), a poté zvolit určité zařízení či možnost AirDrop a vybrat zařízení, na které fotografie směřují.

Sdílené album

Další možností, pomocí které můžete z vašeho jablečného zařízení sdílet fotografie, je Sdílené album. Takové album vytvoříte jednoduše na jednom z vašich jablečných zařízení. Při vytváření tohoto alba si kromě jeho obsahu nastavíte, jaká osoba k němu bude mít stejně jako vy přístup. Jakmile nějakou osobu, která vlastní jablečné zařízení, vyberete a potvrdíte, tak jí přijde pozvánka na e-mail, popřípadě ji můžete poslat také přes zprávy, atd. Po připojení ke sdílenému albu už může dotyčný člověk fotky zobrazit a popřípadě si je také může uložit do svého vlastního alba. Pokud potřebujete sdílet velký počet fotografií, tak je sdílené album naprosto skvělé. Sdílená alba samozřejmě musíte pro funkčnost povolitNastavení -> Fotky. Nové sdílené album vytvoříte v aplikaci Fotky, kde klepněte na Alba, vlevo nahoře ikonu + a nové sdílené album vytvořte. Dobrou zprávou je, že se Sdílená alba nezapočítávají do tarifu iCloud, a že do nich můžete uložit až 5 tisíc položek.

Odkaz na iCloud

Výše jsme si řekli, jakým způsobem můžete pomocí Sdíleného alba sdílet vaše fotky a videa s uživatelem, který vlastní jablečné zařízení. Co však dělat, pokud potřebujete rychle a jednoduše sdílet fotografie uživateli, který má například Android nebo Windows? Ani v tomto případě se nejedná o nic složitého. Je však nutné, abyste v tomto případě měli aktivní Fotky na iCloudu a kromě toho iOS 12 a novější. Pokud tyto podmínky splňujete, tak pro sdílení odkazu prvně označte fotografie, a poté klepněte na ikonu sdílení. Zde už pak jen stačí klepnout Zkopírovat odkaz na iCloud. Odkaz se vám poté uloží do schránky a můžete jej jednoduše vložit, kam chcete. Tento odkaz bude aktivní po dobu 30 dní. Pokud si chcete sdílené fotky a videa zobrazit, tak v aplikaci Fotky dole klepněte na záložku Pro vás, a poté sjeďte úplně dolů, kde najdete kolonku Naposledy sdíleno. Zde můžete obnovit také samotný odkaz pro sdílení.

Poslání přes Zprávy

Pokud potřebujete rychle poslat jen pár nějakých fotografií v původní kvalitě jablečnému uživateli, tak k tomu můžete využít samozřejmě také aplikaci Zprávy. Nutno však podotknout, že jedna fotografie může mít hned několik megabajtů, takže přenos jednak trvá, a jednak si tím krátíte váš mobilní datový limit, pokud nejste připojeni na Wi-Fi. Fotografie a videa v rámci aplikace Zprávy můžete sdílet jednoduše tak, že se přesunete do určité konverzace, kde poté klepněte dole na ikonu aplikace Fotky a vyberte obsah, který chcete sdílet. Fotografie a videa můžete sdílet i v rámci jiných aplikací, například Messenger, WhatsApp, Instagram, atd., avšak v tomto případě je nutné počítat s kompresí a snížením kvality.

Dnes nejčtenější

.