Zavřít reklamu

Celosvětové prodeje smartphonů poklesly ve druhém čtvrtletí letoška kvůli pandemii koronaviru o celých 14 %. Tento strmý pokles však Apple trápit nemusí. Jako jediný výrobce smartphonů totiž zaznamenal v tomto období prodejní nárůst a to vskutku razantní. iPhony zkrátka táhnou i v období koronakrize. 

Na přesné počty prodaných telefonů ve druhém čtvrtletí letoška se zaměřili analytici ze společnosti Canalys. Těm se podařilo zjistit, že zatímco prodeje smartphonů všech velkých hráčů v čele s Huaweiem, Samsungem či Xiaomi klesaly, Apple rostl. Huaweii se prodeje meziročně propadly konkrétně o 5 % z 58,7 milionů prodaných smartphonů na 55,8 milionů prodaných smartphonů. Na Samsungu se koronakrize podepsala ještě o poznání více, když jeho prodeje spadly ze 76,9 milionů kusů vloni na 53,7 milionů kusů letos. Xiaomi se pak propadlo o 10 % z 32,1 milionů kusů na 28,8 milionů kusů. A Apple? Ten vyrostl o skoro až neuvěřitelných 25 % z loňských 36 milionů prodaných kusů na 45,1 milionů prodaných kusů. 

Canalys-smartphone-sales-Q2-2020
Zdroj: Canalys

Lví podíl na růstu prodejů iPhonů má podle šéfa Applu Tima Cooka nedávno představený iPhone SE 2. generace. Ten se totiž díky své ceně v kombinaci s vynikajícím hardwarem prodává takřka po celém světě jako na běžícím páse, díky čemuž se podařilo Applu navázat na vysoce nastavenou prodejní laťku iPhonů 11. Ty se mu totiž dařily skvěle prodávat de facto do představení SE 2. generace. Jak na tom bude Apple v tomto čtvrtletí je však otázka. 

Dnes nejčtenější

.