Zavřít reklamu

Ceny letošních iPhonů 12 by mohly vzbudit daleko větší kontroverze než tomu u nich bylo v letech předešlých. Podle velmi přesného analytika Jeffa Pu si totiž Apple pohrává s myšlenkou určitého zdražení a to i přestože hodlá telefony prodávat bez nabíjecích adaptérů a kabelových sluchátek. Hned na úvod je nicméně potřeba zmínit, že je Puova předpověď diametrálně odlišná od té, se kterou se nedávno vytasil leaker Jon Prosser. Ten totiž naopak tvrdil, že budou “dvanáctky” levnější než iPhony v letech předešlých. 

Pu, který se v minulosti již mnohokrát ukázal jako velmi přesný zdroj, ve své nové analytické zprávě tvrdí, že iPhony kvůli nasazení 5G a u nižších modelů i OLED displejů podraží. U základních modelů by mohla cena povyskočit o zhruba 50 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1150 korun. Co se týče řady 12 Pro a 12 Pro Max, u té analytik bohužel odhad zvýšení ceny nemá, byť se tu též dá kvůli nasazení 5G modulu očekávat – tedy alespoň podle něj. 

Je otázkou, zda má v otázce ceny pravdu Prosser či Pu, jelikož se zatím jedná o jediné zdroje, které se ohledně ceny vyjádřily. Vyloučit samozřejmě nelze ani to, že oba muži zakládají svá tvrzení na ověřených zdrojích přímo z Applu. Odlišnost cen by se v takovém případě dala jednoduše vysvětlit tím, že se na světlo světa dostaly s výrazným časovým rozestupem, ve kterém se mohl Apple v tomto směru rozmyslet a u telefonů nasadit nakonec přeci jen vyšší cenu než zprvu plánoval. Ať už je pravda kdekoliv, jasno budeme oficiálně mít až na podzim. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější