Zavřít reklamu

Pokud jste chtěli sáhnout po nejnovějším Macu Pro a těšili jste se na brzké dodání, musíme vás zklamat. Podle nejnovějších informací totiž vypadá, že výroba evropských verzí vyráběných v Číně vázne a zájemci si tak na ně nějakou dobu ještě počkají. Za problémy nejspíše může koronavirus a uzavření továren řady výrobců, kteří s Applem spolupracují.

Rychle se šířící nákaza, jež několik týdnů decimuje Čínu, způsobila potíže jak pro tamní obyvatele, tak mnohým společnostem, které byly nuceny uzavřít nejen kanceláře a obchody, ale také továrny. To platí i pro Apple a jeho dodavatele, kteří byli na čínské výrobě více méně závislí. Tato nepříjemnost pravděpodobně může také za nedostatečné pokrytí poptávky nejnovějšího Macu Pro. Uživatelé na dodání čekají týdny a jablečné online obchody stále posunují datum, kdy se zařízení potenciální zájemci dočkají. Zatímco ve Spojených státech si zákazníci počkají do 24. až 26. února (jelikož se kusy pro USA vyrábí přímo v USA), v případě Evropy je situace daleko horší. Obyvatelé Německa a Francie se Macu Pro dočkají až 10. března a u nás v České republice na tom nejsme o moc lépe, objednaný počítač vám totiž dorazí 11. března (údaje platné v době psaní článku).

Uvidíme, jak se situace v Číně nadále vyvine. Jisté je, že většina výrobců se rozhodla znovuotevřít své továrny a pokračovat ve výrobě jako doposud, tudíž by se měly dodávky zboží opět zrychlit. Jak moc Apple však následky zasáhnou je zatím ve hvězdách, optimistický však není ani analytik Ming-Chi Kuo, podle nějž utrpí společnost pořádnou ránu. A není divu, na spoustu jablečných zařízení se stojí pomyslné fronty, avšak technologický gigant není schopný spolehlivě pokrýt poptávku, na čemž ve finále tratí. Nezbývá než doufat, že se společnosti brzy podaří tuto nepříjemnou situaci zdárně vyřešit.

Související články

Dnes nejčtenější