Zavřít reklamu

Jablečná zařízení mají mnoho užitečných funkcí, které zjednodušují život a umožňují zefektivnit si práci. V případě dětí ve škole se ale tyto funkce mnohdy spíš na škodu. Teenageři jsou nadmíru vynalézavý druh, který je v spojení s nejnovějšími technologiemi takřka neporazitelný. Svědčí o tom nové virální video kolující po internetu, které zachycuje nový způsob podvádění ve škole, ve kterém hrají hlavní roli sluchátka AirPods.

Pokud jste někdy přemýšleli nad perfektní kamufláží, která vám umožní mít v uchu svého osobního našeptávače, měli byste zbystřit. Školákům se totiž podařilo osvojit si téměř dokonalý způsob podvádění, který spočívá v prohození dvou AirPodů tak, aby sluchátko čerpalo zvukové informace z telefonu spolužáka a naopak. Následně si stačí zapnout Google překladač a jednoduše napsat zprávu, kterou chcete svému kamarádovi sdělit. Princip je v podstatě jednoduchý, ale nanejvýš netransparentní, díky čemuž si lze vyměňovat bez jediného slova i klíčové informace. Děti se pravděpodobně inspirovaly reklamou Sway, kterou se Apple pokusil zapůsobit před třemi lety na uživatele a nalákat je na koupi jablečných sluchátek.

Samozřejmě netvrdíme, že strkat si do ucha cizí sluchátka je nejlepší způsob rychlé komunikace a rozhodně nechceme nikoho podporovat v podvádění. Pokud však potřebujete zrovna napsat test nebo vyřešit nějakou otázku života a smrti, o níž se nikdo jiný nesmí dozvědět, je vyměnění AirPods vcelku dobré řešení. Jen doporučujeme schovat sluchátko pod pramen vlasů, nebo se minimálně natočit tak, aby nebylo na první pohled vidět. I přes svůj minimalistický design jsou totiž sluchátka od Applu poměrně nápadná. Tak či tak se rozhodně jedná přinejmenším o zajímavý experiment a způsob, jakým se dá při hodině zabavit, aniž byste si museli posílat staromódní papírky s danou ručně psanou zprávou. Postupem se skupina školáků chlubí na oblíbené sociální síti TikTok.

Související články

Dnes nejčtenější

.