Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že existují speciální nástroje, pomocí kterých lze z uzamčených iPhonů extrahovat data. Bohužel jsou však tyto nástroje vzhledem k tomu, že je využívají převážně státní orgány po celém světě zahaleny mnoha tajemstvími, která nám bráni byť jen ve vytvoření si lepšího obrázku o nich. To se však nyní alespoň částečně mění. Na Redditu se totiž objevil snímek z procesu extrakce dat iPhonu 7, a to s pomocí speciálního nástroje od společnosti Cellebrite. Na tuto platformu jej nahrál uživatel TheMacMan , který se krom něj podělil i o zajímavé detaily celého procesu.

Uživatel TheMacMan uvádí, že společnost Cellebrite pracovala na podobném nástroji přes deset let, během kterých spolupracovala například s FBI. Na prvním obrázku v galerii níže si můžete prohlédnout iPhone 7 připojený ke speciálnímu přístroji společně s určitými informacemi, které se objevují na displeji. I když se může podle těchto informací zdát, že dochází „jen“ k extrakci dat, tento proces rozhodně není tak jednoduchý. Konkrétně dochází k extrakci souborového systému, který je po extrahování chráněn kódovým zámkem. Díky extrahování souborového systému je nejspíše možné obejít maximální možný počet pro zadání nesprávného kódu, a tak se může využít brute-force prolamování kódu, tzn. „násilné“ zadávání všech kombinací kódu, dokud nedojde k nalezení toho správného.

TheMacMan se dále podělil o skryté detaily, které s hackováním iPhonu souvisí. Zmínil například fakt, že se na eBay nachází nástroje určené pro hackování iPhonů – ty však nelze považovat za pravé, jelikož postrádají důležitou hardwarovou součástku – jedná se tedy o podvod. Zároveň TheMacMan uvádí, že Apple plně podporuje a doufá, že nikdy v budoucnu do svých zařízení nepřidá zadní vrátka. Kdyby k tomu došlo, FBI by podle jeho názoru mohlo tyto zadní vrátka zneužívat a nikoliv jen využívat. Situace je podle TheMacMana momentálně „stabilní“, jelikož FBI využívá hackování iPhonů doopravdy jen v těch nejhorších případech.

Související články

Dnes nejčtenější

.