Zavřít reklamu

Apple před pár minutami zpět vypustil na světlo světa aktualizace pro veškeré své operační systémy. Dočkali jsme se uvolnění iOS 13.3.1, iPadOS 13.3.1, watchOS 6.1.2 a řada zbývá už jen a pouze na macOS. Tento nový update pro jablečné počítače Apple označil pořadovým číslem 10.15.3. Apple macOS 10.15.3 Catalina vydal cca měsíc a půl po vydání macOS 10.15.2. Pokud vás zajímá, co je v tomto systému nového, tak pokračujte ve čtení.

Během beta testování macOS 10.15.3 Catalina jsme nezaznamenali žádné výrazné změny, tedy kromě oprav chyb a různých bugů. A podle poznámek k aktualizaci to vypadá, že nám ani nic moc uniknout nemohlo. Součástí aktualizace macOS 10.15.3 Catalina je tedy pouze oprava chyb, vylepšení stability, a také zlepšení výkonu při úpravách videa. Kompletní seznam změn naleznete níže:

  • Optimalizuje práci s gama křivkou u tmavých odstínů šedé na monitoru Pro Display XDR v SDR režimu při použití systému macOS
  • Zlepšuje výkon při úpravách vícestreamového 4K videa v kódování HEVC a H.264 na 16palcovém MacBooku Pro z roku 2019

Jak Mac aktualizovat?

Pokud se pro novou verzi operačního systému rozhodnete, musíte pro jeho získání váš stávající software aktualizovat. To provedete klasicky v Předvolby systému -> Aktualizace softwaru. Jestli jste si však nastavili už dříve automatické aktualizace, o tento proces se starat nemusíte.

Související články

Dnes nejčtenější

.