Zavřít reklamu

Apple se již několik let snaží svým uživatelům zprostředkovávat informace, které se týkají jejich zdraví a fitness. Největší pokrok v tomto odvětví udělaly samozřejmě Apple Watch, které jsou k dennímu měření aktivity a fitness vytvořeny. Pokud však Apple Watch nevlastníte, tak se o zaznamenávání nějakých dat stará i iPhone. Jedná se například na počet ušlých kroků, vystoupaná patra a další. Pokud však tato data nijak nevyužíváte, tak pro vás má sledování aktivity skrze iPhone spíše negativní vliv. Vaše baterie se může vybíjet o něco rychleji a někteří uživatelé se nemusí cítit komfortně, jelikož jim může připadat, že jsou sledováni. Jak tedy sledování aktivity a fitness na iPhonu vypnout?

Jak na iPhonu deaktivovat zaznamenávání pohybu a aktivity

Postup je v tomto případě vcelku jednoduchý. Stačí, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení, kde sjeďte o kousek níže. Jakmile narazíte na sekci s názvem Soukromí, tak ji rozklepněte. Pak už se jen stačí klepnout na možnost Pohyb a kondice, kde stačí přepínač u možnost Sledování kondice přepnout do neaktivní polohy. Jak je uvedeno v této sekci výše, tak aktivní možnost Pohyb a kondice umožňuje aplikacím přístup k datům čidel, které se týkají pohybu těla – počet schodů a vystoupaných pater a další aktivity.

V sekci Pohyb a kondice si kromě kompletní deaktivace této funkce můžete nastavit, které aplikace budou mít k čidlům zaznamenávajícím pohyb a aktivitu přístup. V případě, že tedy nechcete tuto funkci deaktivovat kompletně, ale jen pro určitou aplikaci, tak stačí přepnout přepínač do neaktivní polohy pouze u konkrétních aplikací. Kromě funkce Pohyb a kondice můžete dále v sekci Soukromí kompletně či určitým aplikacím deaktivovat přístup k pohybovým službám, kontaktům, kalednáři, připomínkám, fotografiím, Bluetooth, mikrofonu, rozpoznávání řeči, fotoaparátu, aplikaci Zdraví, HomeKitu, Médiím a Apple Music, výzkumům a souborům a složkám.

Související články

Dnes nejčtenější

.