Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů si myslí, že pro naskenování QR kódu je potřeba nějaká speciální aplikace třetí strany. Opak je však pravdou, jelikož součástí iOS je od verze 11.0 vestavěná čtečka QR kódů a nachází se v aplikaci, kterou mnoho z nás používá prakticky každý den. iPhone ani iPad vám však o této čtečce nedá nikterak vědět, což je možná trošku škoda. Od toho jsme tady ale my, abychom vás na tuto skutečnost upozornili a zároveň vám ukázali, jak lze čtečku QR kódů v iOS a iPadOS používat.

Jak na iPhone skenovat QR kódy

Pravdou je, že se zabudovaná čtečka QR kódů nachází v aplikaci Fotoaparát. Pokud tedy potřebujete nějaký QR kód naskenovat, tak jednoduše otevřete nativní aplikaci Fotoaparátnamiřte jej na něj. Po rozpoznání kódu se vám zobrazí v horní části displeje notifikace, která vás informuje o tom, co tento QR kód dělá. Pokud na notifikaci kliknete, tak kód provede onu nastavenou akci. V některých případech lze použít QR kód například pro přesměrování na určitou stránku, zaplacení určité částky na účet, anebo k dalším úkonům. Proto byste měli být velmi ostražití a neměli byste skenovat QR kódy, u kterých nemáte jistotu, co dělají.

Pokud vám skenování QR kódů na iPhonu či iPadu nefunguje, tak se není čeho bát. Dost možná tuto funkci nemáte pouze povolenou. Pro aktivaci čtečky QR kódů se tedy na vašem iOS či iPadOS zařízení přesuňte do nativní aplikace Nastavení, kde poté sjeďte níže. Jakmile narazíte na kolonku Fotoaparát, tak ji rozklikněte. Zde už jen stačí pomocí přepínače aktivovat funkci s názvem Skenovat QR kódy. Poté se stačí přesunout zpět do aplikace Fotoaparát, kde už bude skenování QR kódů fungovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.