Zavřít reklamu

Odpovídat na příchozí zprávy přes Apple Watch nelze zcela ideálně. Využít totiž jdou zpravidla jen předdefinované odpovědi, potažmo hlasové zprávy nebo diktování. Zatímco u první varianty narazíte většinou na její omezenost, druhá a třetí zase dává sbohem soukromí, pokud ji jste nuceni využít ve společností. Na Apple Watch se dá nicméně nainstalovat zajímavá aplikace, která problémy s odpovědmi částečně vyřeší. Hodinkám totiž dodá klasickou digitální klávesnici. Seznamte se s Shift Keyboard.

V Shift Keyboard jsou k dispozici dvě rozložení klávesnic: Full a Precise. Možnost Precise vám zobrazí jak všechna písmena v abecedním či QWERTY pořadí pod sebou, tak i čísla. Oproti klávesnici Full má Precise o mnoho větší tlačítka, tudíž by ani uživatelé s většími prsty neměli mít problém s používáním. O mnoho zajímavější je však druhá možnost Full, která vám na displeji hodinek zobrazí kompletní klávesnici s klasickým počítačovým rozpoložením kláves. I přesto, že jsou tlačítka v rozložení Full opravdu malá, lze s nimi velmi jednoduše pracovat. Shift Keyboard nabízí také jednoduché využití predikcí, ty ale nejsou k dispozici v českém jazyce. Zároveň je nutné podotknout, že prozatím funguje Shift Keyboard pouze v integraci s nativní aplikací Zprávy – poslat tedy můžete jen klasickou SMS, nebo iMessage. Podle slov autora se však na možnosti využití i v aplikacích třetí strany (Messenger, WhatsApp, apod.) pracuje.

Jak Shift Keyboard používat

Použití klávesnice Shift Keyboard je velmi jednoduché. Aplikaci si prvně musíte zakoupit v App Storu, stačí kliknout na tento odkaz. Cena aplikace je 49 korun. Po stažení se vám Shift Keyboard objeví mezi aplikacemi v Apple Watch. Zde jej stačí otevřít, projít si základním nastavením a ihned se můžete pustit do používání. V rámci aplikace napište zprávu, kterou chcete odeslat, a poté v pravém dolním rohu klepněte na šipku pro odeslání. Poté si jednoduše stačí zvolit kontakt, ke kterému zpráva putovat, a potvrdit odeslání. Veškeré textové vstupy musíte provádět přes aplikaci Shift Keyboard – nelze se tedy přesunout do Zpráv a přímo z nich odpovědět. Na úplný konec ještě zmíním fakt, že Shift Keyboard vyžaduje watchOS 6.0 nebo novější.

Související články

Dnes nejčtenější