Zavřít reklamu

Dnešní macOS Sierra 10.12.4 přináší jen hrstku novinek, mezi které se řadí podpora diktování v Šanghajštině (tzv. wu jazyk, kterým se mluví v nejlidnatějším městě Číny), aktualizované API PDFKitu, vylepšená Siri a umožnění vývojářům reagovat na recenze u svých aplikací v Mac App Store. Výčet zní možná nudně, ale nesmíme zapomenout na tu nejdůležitější novinku ze všech, režim Night Shift.

Jedná se o funkci, kterou už znáte z iOS, kde je dostupná přibližně rok. Night Shift umí upravit teplotu barev displeje, potlačit modré světlo a tím ve výsledku zkvalitnit váš spánek. Displej by měl díky funkci být večer příjemnější, tudíž by vás neměly bolet z práce na Macu ve večerních hodinách oči.

Kde ale novou funkci aktivovat? Nastavení Night Shift se nachází v Předvolby systému –> Monitory –> Night Shift (nahoře). Kromě toho lze funkci aktivovat také z Oznamovacího centra, kde se nově Night Shift nachází hned nad funkcí Nerušit. Více už napoví přiložené snímky obrazovky v galerii níže.

Night Shift na macOS funguje úplně stejně jako ten na iOS. Dokonce je možné jej nastavit tak, aby se aktivoval sám od soumraku do úsvitu, k čemuž je ale potřeba mít v macOS zapnuté Polohové služby, aby systém zjistil vaše časové pásmo. Stejně tak je možné si nastavit vlastní časový interval, kdy se bude funkce vypínat a zapínat. Night Shift lze také aktivovat jednorázově, kdy se pak sám deaktivuje s východem Slunce. Nakonec si pomocí jezdce můžete zvolit teplotu barev displeje, což opět funguje stejně jako na iOS.

Podporovaná zařízení:

  • MacBook (Early 2015)
  • MacBook Air (Mid 2012 nebo novější)
  • MacBook Pro (Mid 2012 nebo novější)
  • Mac mini (Late 2012 nebo novější)
  • iMac (Late 2012 nebo novější)
  • Mac Pro (Late 2013 nebo novější)

Pro lepší představu, kde se  Night Shift nastavuje a jak na Macu vypadá, doporučuji zhlédnout naše snímky v galerii výše a video od MacRumors níže.

night shift

Dnes nejčtenější

.