Zavřít reklamu

Včerejší beta verze macOS Sierra 10.12.4 sice nepřinesla tolik novinek jako iOS 10.3, ale i tak se z některých můžeme těšit. Kromě podpory diktování v Šanghajštině (tzv. wu jazyk, kterým se mluví v nejlidnatějším městě Číny), aktualizovaného API PDFKitu, vylepšené Siri a umožnění vývojářům reagovat na recenze u svých aplikací v Mac App Store, přichází macOS Sierra 10.12.4 ještě s jednou hlavní novinkou – Night Shift.

Jedná se o funkci, kterou můžeme všichni znát z iOS, kde je dostupná už téměř rok. Night Shift umí upravit teplotu barev displeje, potlačit modré světlo a tím ve výsledku zkvalitnit váš spánek. Displej by měl díky funkci být večer příjemnější, tudíž by vás neměly bolet z práce na Macu ve večerních hodinách oči.

V redakci jsme si již macOS Sierra 10.12.4 Beta 1 nainstalovali a funkci tak vyzkoušeli. Funguje úplně stejně jako na iOS. Dokonce je možné ji nastavit tak, aby se zapínala sama od soumraku do úsvitu, k čemuž je ale potřeba mít v macOS zapnuté Polohové služby, aby systém zjistil vaše časové pásmo. Stejně tak je možné si nastavit vlastní časový interval, kdy se bude funkce vypínat a zapínat. Night Shift lze také aktivovat jednorázově, kdy se pak sám deaktivuje s východem Slunce. Nakonec si pomocí jezdce můžete zvolit teplotu barev displeje, což opět funguje stejně jako na iOS.

Nastavení funkce Night Shift se nachází v Předvolbách systému –> Monitory –> Night Shift (nahoře). Kromě toho lze funkci aktivovat také z Oznamovacího centra, kde se nově Night Shift nachází hned nad funkcí Nerušit. Pro lepší představu, kde se  Night Shift nastavuje a jak na Macu vypadá, doporučuji zhlédnout naše snímky v galerii výše a video od MacRumors níže.

night shift

Související články

Dnes nejčtenější

.